מה כדאי לבדוק לפני רכישת נכס

החיים בכפר
מה כדאי לבדוק לפני רכישת נכס

יותר ויותר אנשים מוותרים על הרעיון של רכישת דירה במרכז הארץ במחירים של היום ולהשקיע כספם בנכס קצת שונה – כמו למשל שטח חקלאי, בית או שטח במושב, בתנאים יותר טובים ויותר משתלמים מאשר לרכוש דירת שלושה חדרים במגדל חדש בראשון לציון לדוגמה. אבל, זה שהחלטתם לרכוש נכס במושב או בכל מקום אחר לצורך העניין, לא אומר שאתם צריכים לחתום על מה שנותנים לכם ישר – יש כמה דברים שכדאי לבדוק לפני שקונים בית פרטי.

יש המון מושבים בשרון ומכיוון שאזור זה אינו מרוחק כל כך מתל אביב הסואנת, יותר ויותר אנשים מגיעים בכדי לבדוק אופציה של רכישת בית פרטי באזור זה. בכדי שתוכלו לוודא שאתם עומדים לחתום על עסקה משתלמת, הנה הדברים העיקריים שיש לבדוק לפני ששוקלים רכישה.

בית למכירה בשדה ורבורג

השטח שבא עם הבית

לבתים באזור השרון יש בדרך כלל משק חקלאי שמגיע בצמוד להם, אשר נכללים בעסקה של רכישת הבית. לכן, חשוב מאוד לוודא האם יש משקים חקלאיים במסגרת העסקה בבתים שאתם בודקים, מה גודל המשק, למה הוא משמש כיום וכל מידע שרלוונטי לשימוש במשק. לעיתים יהיו מבנים במשק החקלאי כמו: מפעל קטן, יחידות דיור, חממות, לול ועוד מבנים ואמצעים שמעלים את ערך המשק והבית בכלל, אז זהו גם אלמנט שחשוב לבדוק.

עלויות מול שטח הבית

עלויות של בית פרטי מושפעות מהרבה אלמנטים ולא רק מגודל הנכס. אבל כמובן שחשוב לדעת מה גודל הנכס, מה גודל השטח, מה גודל הבית, מה גודל המשק, כמה חדרים יש בבית, כמה מפלסים יש בבית, מה מצב הנכס ועוד. כדאי גם לברר האם הבית או מבנים אחרים בשטח הנכס עברו שיפוצים ואם כן, מה הייתה מהות השיפוץ? האם הוחלפה צנרת? האם הותקנו כניסות חשמל תלת פאזיות, האם הבידוד במצב טוב, כך שאין נזילות בימים גשומים? האם הריצוף במצב טוב? ועוד שאלות חשובות.

בדקו שהנכס לא משועבד!!!

אחד האלמנטים החשובים ביותר לפני שחותמים על חוזה, הוא נושא האישורים וההיתרים. כן אנחנו מדברים על מקרים בהם הנכס משועבד לבנק כי בעל הבית בחובות, אבל לא רק על העניין הזה. ברכישת בית פרטי, חשוב מאוד שתדעו מה מותר לכם לבנות בשטח שלכם, אם במסגרת הרחבת הבית או במסגרת בנייה בשטחו של המשק – בקשו מבעל הבית לספק את כל האישורים הנדרשים לפני התקדמות לשלב הרכישה וכמובן בררו מולו אילו היתרים יש לנו מהעירייה לגבי הבית והמשק.

אל תעשו את זה לבד

במקום ללכת לבד, לשכוח לשאול את השאלות החשובות ביותר, להתאכזב, לא למצוא מה שרציתם או סתם להתברבר, פנו אל איזבלה וקבלו הכוונה וייעוץ מקצועי לאורך כל תהליך חיפוש הנכס, דרך תהליך הרכישה ועד להשלמתו והוצאתו לפועל באופן שתהיו מרוצים ושלא יהיו לכם שום חרטות.

למידע נוסף פנו לאיזבלה ברנס עוד היום

 

« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏