מה חשוב לבדוק לפני רכישת מגרש או בית צמוד קרקע?

החיים בכפר
מה חשוב לבדוק לפני רכישת מגרש או בית צמוד קרקע?

אין כמו בית פרטי צמוד קרקע, באחד המושבים היפים שבאזור השרון. האזור יפה, פורח וירוק כמעט כל השנה ואם אתם תמיד חלמתם ופנטזתם על בית כזה, דעו שאתם יכולים בהחלט להגשים את החלום. אך לפני הכל, מומלץ שתעקבו אחרי הטיפים שלנו, שיעזרו לכם לרכוש את הבית בצורה מוצלחת וחכמה.

הבעלים של הנכס – חשוב מאוד שתבדקו שמי שמציג את עצמו כבעלים של הנכס, הוא באמת הבעלים. לשם כך, בקשו ממנו להמציא אישור מלשכת רישום המקרקעין.

בדיקת הנכס עצמו – בדקו שהנכס אינו משועבד, מעוקל או ממושכן לצורך תשלום חובות הבעלים שלו. במידה והוא כן, נסו להתרחק מהעסקה, שכן אתם מכניסים את עצמכם למיטה חולה.

סביבת הנכס – יש לבדוק מה מתוכנן בסביבת הנכס. האם יש תכנית להקמת בניין רב קומות או מרכז מסחרי, פארק או כל מבנה אחר, שאם הייתם יודעים על תכנונו, סביר להניח שלא הייתם רוכשים את הנכס.

פגמים בנכס – יכולים להיות המון בעיות או תקלות, שאינן נראות כמו למשל, בעיות רטיבות או ניקוז, טרמיטים (אוכלי עץ) ועוד. על כן, עוד בטרם רכישה, מומלץ שתביאו בעל מקצוע שיבדוק היטב את הנכס.

תשלומים על הנכס – בדקו שאין לכם תשלומים נוספים על הנכס מלבד אלו הצפויים והמוכרים כגון, תשלום מס רכישה, שכר טרחה למתווך ולעורך הדין ועוד.

הטיפים שנמנו לעיל מהווים מעין בדיקות ראשוניות לפני רכישת הנכס. על מנת להשלים את העסקה בהצלחה, יש כמובן להעזר בבעלי המקצוע הבאים: אדריכל, שמאי מקרקעין והכי חשוב עו"ד נדל"ן. כך תוכלו להיות בטוחים שהכסף שלכם יושקע בנכס, ממנו תוכלו להנות לאורך שנים רבות.

ומה לגבי העיצוב?

כאשר מדובר על רכישת בית באזור השרון והסביבה, דעו שהסגנון הרווח הוא הכפרי. זה משלב בתוכו, אלמנטים של עץ וחומרים טבעיים, גם בעיצוב החיצוני של הבית וגם בפנימי. הוא יוצר אווירה נעימה, ביתית וחמימה ועם שילוב של גינה ועצי פרי, הרי שתוכלו לצור לכם פינה קסומה וכיפית גם בחוץ.

את העיצוב תוכלו להשאיר כמו שהוא (כלומר כמו שהגיע עם הבית), או לשנות ולשדרג אותו. נסו לעשות זאת באמצעות בעלי מקצוע מתחום אדריכלות ועיצוב פנים, להם יש ידע רב במגוון סגנונות עיצוב ובפרט בעיצוב הכפרי.

בית למכירה במושב גן חיים

מחיר

מחירו בית צמוד קרקע במושבים בשרון, עשוי להסתכם בכמה מיליוני שקלים. בדקו שאכן יש לכם את התקציב הכספי ואתם מסוגלים לעמוד בתשלומי המשכנתא הצפויים לכם. במידה ותראו שההוצאה מטורפת וגבוהה מדי עבורכם, תמיד תוכלו גם לשקול אופציה של השכרת נכס (שתסתכם בכמה אלפי שקלים מדי חודש, תלוי בגודל הבית). אמנם הוא לא יהיה בבעלותכם, אבל אתם בהחלט כן תזכו להגשים את החלום ולגור במקום פסטורלי, ירוק והכי חשוב בבית קרקע. 

« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏