החיים בכפר
תמ"א 38 באזור השרון

תוכנית מתאר ארצית 38 נולדה בשל קרבתה של ישראל אל השבר הסורי אפריקני. קרבה זאת מעמידה בסכנה את כל המבנים שנבנו בארץ לפני שנת 1980 (וחלקם גם אחריה), שכן מבנים אלה לא נבנו על פי תו תקן שמבטיח את עמידותם ברעידות אדמה. מכיוון שהאזור שלנו מועד לפורענות – הרי שהרבה מאוד מבנים נמצאים בסכנה. על מנת להפחית את מידת הסכנה, בשנת 2005 חוקקה המדינה חוק לפיו כל המבנים המדוברים יחוזקו. מכיוון שהמדינה לא יכולה לממן את העלויות הגבוהות של העבודה בכל המבנים הללו, היא החליטה שהחברה שתבצע את העבודות תזכה לזכויות במבנה המדובר, כמו למשל הוספת קומות למבנה המדובר וקבלת זכויות על הדירות כולן.

באזור השרון יש היום מבנים רבים אשר נבנו לפני 1980 ואשר חשופים לפגיעה ואף לקריסה במקרים של רעידות אדמה. גם מבנים אלה ניתנים לחיזוק או לפרוק והריסה מחדש במסגרת התוכנית. לטובת ביצוע העבודות יש לבחור חברת תמ"א 38 מוסמכת ומנוסה, אשר מתמחה בתחום ויכולה למגן את המבנים בפני קריסה.

איך בוחרים חברת תמ"א 38 בשרון?

כשמדובר בחיזוק מבנים בפני רעידות אדמה, חשוב מאוד לבצע עבודה יסודית ומקיפה. לכן, יש לבחור חברת תמ"א 38 אשר יודעת בדיוק כיצד לבצע את העבודה. אם אתם מעוניינים לקבל הצעות מחברות המתמחות בתחום, כדאי שתבחרו אותן על פי הפרמטרים הבאים:

  • התמחות בתחום – מומלץ לבחור חברה המתמחה בתחום של תמ"א 38 ואשר ביצעה כבר לא מעט עבודות שכאלה. הניסיון מאוד חשוב בתחום הזה, משום שבזכותו אפשר לדעת בדיוק איזה תוספות בנייה אפשר לבצע בכל בניין ובאיזה חומרים כדאי להשתמש, כמו גם לדעת פחות או יותר – מתי העבודות צפויות להסתיים.
  • היכרות עם המבנים באזור השרון – רצוי מאוד לבחור חברה מאזור השרון, או לפחות חברה אשר ביצעה עבודות תמ"א 38 רבות באזור. חברה כזאת תדע בדיוק מה כבר נעשה בבניינים דומים ואיך נכון לבצע את העבודה כך שכל הצדדים ירוויחו.
  • התוספות האפשרויות – חשוב מאוד לבקש הצעת מחיר ממספר חברות תמ"א 38, ולהשוות ביניהן לא רק את משך העבודה הצפויה אלא גם את התוספות והשדרוגים שיקבלו הדיירים בתמורה. אחרי הכל, במסגרת התוכנית החברה המבצעת אמנם היא זאת שמקבלת את הזכויות על הדירות שיתווספו למבנה, אולם הדיירים יכולים ליהנות גם הם מתוספות שונות כגון סגירת מרפסת, תוספת ממ"ד, תוספת מעלית ועוד. השוואת ההצעות  תאפשר לכם להבין מי החברה שמציעה את התמורה הטובה ביותר למחיר ולעשות את הבחירה הנכונה עבורכם.

לסיכום – בחירה נכונה של חברת תמ"א 38 בשרון ובכלל, כדאי שתסתמך על הפרמטרים שצוינו לעיל. טיפ נוסף: רגע לפני שמתחילים בעבודות הבנייה קחו נשימה עמוקה וזכרו שהרעש וחוסר הנוחות שתחוו כתוצאה מביצוע עבודות הבנייה ישתלמו לכם מאוד; קודם כל כי המבנה שבו אתם גרים יוכל באמת לשרוד רעידות אדמה, ושנית – כי ערך הדירות שלכם עומד לעלות, ובהרבה. בהצלחה! 

« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏