שטחים לבנייה

החיים בכפר
שטחים לבנייה
 
בחירה בשטחים לבנייה הינה הכרחית למימוש החלום אותו אנו באים להגשים, כאשר אנו ניגשים להקמת מבנה המיועד למגורים. הבחירה הנכונה ביותר עבורנו תתבטא בעליית איכות החיים של המשפחה, בהקטנת עלויות הבנייה ובהגדלת התמורה הכספית העתידית אותה נוכל לממש ברגע מכירת הנכס. בנוסף לשיקולים המשפיעים על בחירתה של הסביבה המועדפת, אזור בארץ, גודל הישוב, ומעבר לשיקולי תקציב, ישנם מספר גורמים נוספים הקובעים את התאמת השטחים לצרכים של הקמת פרויקט מסוים.  
 
בכל מקרה בו נרצה להתעניין ברכישת שטחים לבנייה עלינו לבדוק מספר נושאים שיעזרו לקבלת החלטה נכונה: האזור והמאפיינים שלו, המיקום, מפגעים סביבתיים אם יש כמו מפעלים, כווני האוויר והאור, המבנה הטופוגרפי של הקרקע ומגבלות התכנון ע"פ תכנית מפורטת החלה על המקום.
בכל מקרה בו נרצה לרכוש קרקע להשקעה עלינו לבדוק מול הרשות המקומית או המועצה את התכניות העתידיות של שטחים אלו. חשוב גם להתייעץ עם אדריכל כדי לבדוק אם יש כבר פעילות של יזמות בניה באזור ומה הכיוון הנראה לעין. כמובן שגם סוג האוכלוסייה באזור, רמת החיים והפוטנציאל העתידי יש לו משקל.
 
לאחר שאספנו את כל המידע הבסיסי, יש לבדוק איזה סוג בניה תתאפשר בקרקע להשקעה ( בניה נמוכה, צמודי קרקע, מגדלים וכו' ) אם כבר ישנה בניה בשטחים לבנייה יש לבדוק אם היא חוסמת כיווני אויר ואור. כמו כן יש לבדוק מה התכנית פיתוח של האזור מבחינת שטחים ירוקים ( גינות ופארקים), מרכזים מסחריים, מקומות חניה , פינות ישיבה, מדרכות וכבישים.
לאחר קבלת החלטה חיובית לגבי אזור מסוים נבחן את השטח לבניה ספציפית. חשוב לצלם את פני השטח, את הנוף, הסביבה והשטחים השכנים, כך נוכל לערוך השוואה בין השטחים השונים. התמונות יעזרו גם בהתייעצויות עם אדריכל.
בהתאם לכל הנתונים הללו נוכל לשער את העלויות הצפויות ובתחשב בפרמטרים כמו: קירבה לצומת דרכים, שיפוע השטח, מטרדי רעש, קווי חשמל, כיווני רוח ואור.
ולפני כל החלטה סופית צריך לקבל מידע מדויק מוועדה מקומית לתכנון ובניה על מצב תכנוני של השטח ואפשרויות הבניה בפועל. כאשר נוכל לדעת את מספר יחידות הדיור שניתן לבנות גודל ואחוזי בניה חלוקה לקומות, או במקרה של בניה צמודת קרקע האם ניתן לבנות מרתף, חניה מקורה, מחסן וכו'. כמו כן ניתן לקבל מידע על הפקעת קרקע לשטחים ציבוריים ומה האפשרויות הניתנות לביצוע בשטחים.
דבר נוסף וחשוב לא פחות הוא המידע אם השטחים מוחכרים באמצעות מנהל מקרקעי ישראל. שהרי יתכן ויוטלו דמי הסכמה. באזורים חקלאים ומושבים, רוב האדמות הינן אדמות מנהל וככאלה חלים עליהם הוראות שונות ביחס לעסקת נדל"ן בשטחים לבנייה אחרים.
כיום, ניתן להסתייע בחברות נדל"ן מקצועיות ומיומנות בכל הקשור לרכישת שטחים. הידע הרב וכל הנתונים המתבקשים לגבי הקרקע להשקעה נמצאים בחברות הנדל"ן האלו כך שתוכלו לקבל את מרב הנתונים המעודכנים והמדויקים כדי לבצע עסקה בטוחה ומשתלמת.
 
 
« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏