מדריך לקניית נדל"ן במושב

החיים בכפר
מדריך לקניית נדל"ן במושב

 

אחד הצעדים המשמעותיים בחייו של אדם הוא בחירת השטח או המבנה אותו הוא עתיד לכנות בית. הרי משמעותו של הבית אינה רק קירות וחדרים, בית הוא אווירה, קהילה, משפחתיות ואהבה.

הצעד הבא שאתם לוקחים אל עבר מכירת הבית שלכם או אל עבר רכישה של בית במקום חדש הינו מרגש אך גם מרתיע ומלא היסוסים. בעיקר כאשר מדובר במעבר מהעיר אל הכפר. בכדי להצליח במהלך כדאי לקחת נשימה ולהיעזר באמצעים הנכונים. לשם ההתחלה הטובה הרי לפניכם מדריך הגדרות והמלצות שעושה סדר בדברים.

בית במושב, משק חקלאי, נחלה, משק עזר – מה ההבדל ביניהם?

ובכן, בטרם יוצאים אל החיפוש הגדול בהחלט כדאי לעשות סדר בהגדרות, כך תוכלו להתכוונן נכון יותר ולהגדיר את החיפוש בצורה יעילה וממוקדת.

בית במושב

בית במושב הינו בית פרטי המשוייך לאדם פרטי. זכותם של הבעלים לפרסם את הנכס למכירה ולהעביר אותו אל ידיים פרטיות אחרות. עם זאת הוא מחוייב לחוקי המושב ולתנאיו ולא פעם יהיה על הקונים לעבור וועדת קבלה למושב.

משק חקלאי

משק חקלאי הינו משק שעבד בעבר או עובד עדיין כמשק המייצר פרודוקטים חקלאיים. המשק החקלאי שייך לא פעם לידיים ממשלתיות ופרטיות גם יחד. במקרה כזה על המוכר וגם הקונה לדעת כי ישנם מיסים והיטלים שיש להסדיר ומדובר בהליך פורמלי ובירוקרטי ארוך במיוחד.

נחלה

נחלה הינה שטח אדמה גדול במיוחד ועליו מספר מבנים פרטיים, מבנים ניידים, חקלאיים או עסקיים. הנחלה בדומה למשק החקלאי אינה שייכת רק לידיים פרטיות וגם עליה חל הליך בירוקרטי מורכב.

משק עזר

משק עזר הינו משק המשוייך בדרך כלל לנחלה או למשק חקלאי גדול יותר ושוכן על אדמתו. גם במקרה של רכישה או מכירה של משק עזר יש לתת דין וחשבון לבעלים והן למנהל מקרקעי ישראל.

בדיקת רקע

מצאתם שטח אדמה למכירה? בטרם תבצעו רכישה וודאו כי אתם עוברים על כל אחד ואחד מן הסעיפים בחוזה, מכירים את הרקע על בוריו ומסדירים מראש את הטפסים, הבירוקרטיה והמיסוי הצפוי. המלצה חמה מאד כבר בשלב החיפוש אחר שטח אדמה למכירה הוא להיעזר באיש מקצוע, מומחה לנדל"ן מהסוג הספציפי הזה. 

קראו עוד על שטחים חקלאיים להשכרה

« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏