החיים בכפר
בדק בית טרם רכישת נכס

בדק הבית שהופך את הקנייה שלכם לבטוחה

רכישת דירה או נכס אחר היא רכישה גדולה מאוד שככל הנראה רובנו יבצעו רק פעם אחת בחייהם. המחירים הגבוהים שמתחילים בכמה מאות אלפי שקלים ומסתיימים אי שם בכמה מיליונים אפילו בית ממוצע בישראל יכולים להתברר כטעות אחת גדולה ולא רק כזו שתפגע באיכות החיים שלנו אלא תהיה תמורה לא הוגנת עבור הכסף ששילמנו. אל תחפשו את הצדק ובית המשפט לא תמיד יוכל לעשו תדבר והאחריות לבדיקת הנכס היא שלכם. בדק בית הוא מכלול של בדיקות שמתבצעות על ידי חברה חיצונית ומוסמכת שתבשר לכם מהם ליקויי הבנייה שיש בבית, אם קיימים, וגם תמליץ לכם על המשך התהליך וכמובן על ההשלכות של הממצאים מבחינת חשיבות ועלות.

מה בודקים בבדק בית?

במסגרת בדק הבית מתבצעת בדיקה מקיפה של האלמנטים השונים במבנה – תשתית כללית, איכות בניה, איטום, צבע, חשמל, חריגות בניה ועוד. ישנן בדיקות בסיסיות שניתן לבצע ללא גורם מקצועי, כגון: בדיקת ריצוף וחדר מדרגות, ארונות, סביבת מגורים, חלונות, דלתות ועוד. במידה ופניתם לחברה המספקת שירות בדק בית אתה תקבלו דו"ח מקיף הכולל את כל ממצאי הבדיקה באמצעותו תוכלו לפעול ולקבל החלטות בנוגע לנכס.

בדיקות איטום ואיתור נזילות

בדיקות איטום הן בין הבדיקות החשובות ויכולות להוות שיקול מרכזי בהחלטה אם לרכוש את הנכס. בעיות רטיבות ואיטום עלולות לגרום לנזקים רבים למבנה, כאשר תיקון הליקויים עלול לעלות לנו כסף רב, דבר אשר מוריד את ערך הנכס. במסגרת בדיקות אלה המהנדס בודק אם איטום המבנה נעשה כהלכה והאם ישנם ליקויים שונים אשר עלולים לגרום לבעיות עתידיות במבנה.

 בנוסף, נעשה שימוש במצלמה טרמית לשם איתור נזילות מים ורטיבות במבנה. זאת, לשם מניעת נזילה סמויה אשר עלולה לגרום נזק חמור למבנה במשך הזמן ואף לבזבוז כסף רב במסגרת חשבון המים. נזילות יכולות לקרות גם בבתים חדשים ולא רק בבתים יד שנייה ואיתור נזילות חייב להתבצע עם מכשירים שקולטים את החום של הצנרת ויכולים לעלות על נזילות בדיוק של סנטימטרים. בדיקה עם העיניים בלבד לא תסייע כלל אלא רק שהנזילה כבר חמורה.

בדיקת תשתית חשמל

בדיקה חשובה נוספת במסגר בדק הבית היא בדיקת תשתית החשמל במבנה. לוחות חשמל שמתחממים יתר על המידה, קווי חשמל קרועים או רופפים, כל אלו אולי נשמעים לכם כמו בדק בית במחסן נטוש, אך יכולים להיות גם בדירות חדשות ויד שנייה. כל אלו חייבים להיבדק על ידי חשמלאי מוסמך שגם הוא משתמש במצלמות תרמיות ובידע הרב שלו כדי להבין האם מערכת החשמל במבנה צריכה תיקון ועד כמה היא בטיחותית. עצם העובדה שגרו במבנה אנשים אחרים לא אומר שהמערכת תקינה לחלוטין.

מדוע חשוב לבצע בדק בית?

בדק בית הוא פעולה חשובה כל כך עד שהתעלמות ממנה או זלזול בחשיבותה יכולה לעלות לכם מאו תאלפי שקלים. בדק הבית חשוב מאוד בגלל שאי אפשר לקבל את התמונה המלאה על הנכס אך ורק מניסיון החיים שלנו ודאי כאשר אנו לא שולטים בכל התחומים שבהם מתעסקות הבדיקות. בדיקת הבית מבחינת העיצוב והשכונה כל אחד יכול לבצע אך בדיקה של רטיבות, לוחות חשמל, איכות הבנייה ועד בדיקות שאפילו לא תדעו שקיימות כמו בדיקת קרינה או בדיקת גז ראדון, כל אלו יכולים להעריך מחדש את שווי הנכס ולבשר לכם האם הקנייה בכל למשתלמת. אם תמצאו ליקוי בנייה אחרי שכבר רכשתם את הנכס, צפויה לכם סערה משפטית לא פשוטה, ארוכה ומייגעת, כזו שלא בטוח תצאו בה מנצחים.

מי מבצע את בדק הבית?

את בדק הבית מבצעת חברה מוסמכת וחיצונית שמבצעת בדיקות אובייקטיביות לחלוטין אך בפועל אלו הם בעלי מקצוע שונים שיגיעו מטעמה כדי לבדוק את השטח. מאתרי נזילות יבדקו את הרטיבות ואת הצנרת במקום באמצעות ציוד מתקדם שכולל מצלמות תרמיות ואופטיות, חשמלאים מוסמכים יבדקו את המערכת החשמלית, מהנדסים יגיעו לבדוק את טיב הבנייה ובעלי מקצוע נוספים שיבדקו את איכות הרכוש המשותף בבניין, הריצוף וכולה. אמנם בדק בית הוא לא תהליך ארוך מאוד אך גם לא מתבצע במהירות ולכן יש צורך לקבוע פגישה עם חברת ביקורת מבנים מראש, לתאם עם בעל הדירה ולבצע הכול עוד לפני סגירת הפרטים בין הצדדים.

« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏