שטחים למכירה – סוגי השטחים והשימושים בהם

החיים בכפר
שטחים למכירה – סוגי השטחים והשימושים בהם

שטחים למכירה – סוגי השטחים והשימושים בהם

הנדל"ן הפך בעשורים האחרונים לאחת מההשקעות המשתלמות והרווחיות ביותר עבור משקיעים רבים בארץ ובעולם. אבל רגע לפני שאתם ממהרים לרכוש שטח קרקעי חדש, בדרך אל הרפתקת הנדל"ן הבאה שלכם, כדאי לכם לעצור רגע ולקרוא את המאמר הבא, על מנת להבין בדיוק מהם סוגי השטח השונים המוצעים למכירה והאם בעתיד, הם יכולים להפוך להשקעת נדל"ן משתלמת. אז אילו שטחים קיימים ניתן לרכוש להשקעה?

 

מה הכוונה ב"סוגי השטח"?

 
כשמדברים על שטחים למכירה, צריך קודם כל להבין שלכל שטח במדינת ישראל יש ייעוד מסוים שנקבע בתכניות המתאר והתכנון המקומיות והארציות. זאת אומרת, שלכל שטח יש שימוש מיועד המוגדר מראש על פי התכניות הרלוונטיות, כאשר לא ניתן לעשות בו שימוש שונה – למשל, לא ניתן לבנות בית מגורים בשטח המיועד לשימוש חקלאי, למעט במקרים בהם המדינה משנה את ייעוד השטח ("הפשרת קרקעות"). 
 

שטחים למכירה – אילו סוגי שטחים קיימים?

 

סוגי השטחים נחלקים ל-3 קטגוריות מרכזיות – 
1. שטח למגורים – שטח למגורים, כשמו הוא, הוא שטח שמיועד לבנייה והקמה של שכונות, בתים פרטיים ובנייני מגורים וכן, כל הדברים שצריכים להתקיים על מנת לפתח חיי קהילה באזור, כמו בתי ספר, מרפאות, גנים, פארקים וכדומה.
2. שטח מסחרי-תעשייתי – שטח למסחר ותעשייה מיועד להקמת אזורי תעשייה, מפעלים, משרדים, מקומות בילוי וכדומה.
3. שטח חקלאי – שטח חקלאי הוא שטח שמיועד לפעילות חקלאית על כל סוגיה – בין אם מדובר ברפתות, לולים, פרדסים, מטעים, שדות גידול שונים ועוד. בלא מעט מקרים, בעקבות גידול האוכלוסייה באזורים החקלאיים, מוצעים למכירה שטחים חקלאיים, שבעתיד מתוכננת להתבצע בהם הפשרת קרקע למגורים, מה שיכול להפוך את השטח החקלאי המיועד למכירה, לאחת מהשקעות הנדל"ן המשתלמות ביותר.  
 

שטחים למכירה – חשוב לדעת

 

ישנם כמה דברים שכדאי לבדוק רגע לפני שמחליטים לקנות שטחים למכירה, במיוחד כשמדובר בשטחים חקלאיים, כי כשמדובר על שטחים חקלאיים למכירה, כדאי לערוך תחקיר קצר ולבדוק האם השטח מופיע בתכניות התכנון והמתאר העתידיות, שכן אם הוא מופיע, הסיכוי שהוא יופשר בעתיד – גדל. בנוסף, תמיד מומלץ לוודא מהן התכניות של המדינה בנוגע לשטח, כך שגם תוכלו לאתר שטחים שיש להם סיכוי גבוה להיות מופשרים וגם בכדי להימנע ממצבים פחות נעימים, כמו קניית שטח חקלאי שבעתיד תעבור בו מסילת רכבת או קטע כביש.
תנו לאיזבלה למצוא עבורכם את השקעת הנדל"ן הבאה שלכם, חייגו עוד היום לייעוץ חינם וללא התחייבות!
« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏