החיים בכפר
המדריך לקניית דירה

עבור רבים מהזוגות הצעירים במדינת ישראל, חלום רכישת הדירה הוא ללא ספק החלום הגדול ביותר שניתן להגיע אליו. אבל לעיתים מדובר בחלום שהדרך אליו – ארוכה במיוחד ומלאה במכשולים. לכן, אנחנו מציגים לכם מדריך מתומצת זה, בתקווה שהטיפים שלנו יובילו אתכם בדרך למטרה.

משכנתא לדירה חדשה

לא ניתן לכתוב את המדריך לקניית דירה מבלי להתחיל כמובן עם אחד מהנושאים המרכזיים ביותר שילוו אתכם, לא רק בעת רכישת הדירה, אלא גם הרבה אחריה – המשכנתא. לקיחת משכנתא היא תמיד תהליך מורכב, שבו חשוב לוודא שמצד אחד גובה המשכנתא שאתם לוקחים הוא אכן סכום שבו אתם יכולים לעמוד בתכנון התקציב המשפחתי לאורך השנים וגם מצד שני, שהתנאים הנלווים למשכנתא, כמו הריביות השונות לדוגמה, יהיו התנאים הטובים ביותר שתקבלו. לכן, כדאי לשבת ביחד ולתכנן קודם כל מהי סוג המשכנתא שתוכלו לעמוד בה, אפילו במידה ותתקלו בהוצאות בלתי צפויות בדרך. בנוסף, תשקלו היטב כל הצעה והצעה שאתם מקבלים מהבנק, כדי שתוכלו לבחור את ההצעה המתאימה ביותר עבורכם.

בדיקה משפטית לפני רכישת הדירה

הליך רכישת דירה הוא הליך שדורש מכם השקעה כספית מאוד רחבה ובגלל הכסף הרב שמושקע בהליך זה, כדאי וחשוב לוודא שבעתיד, לא תמצאו את עצמכם במצב שבו אתם נאבקים להוכיח שהעסקה שעשיתם עם מוכר הדירה, היא אכן חוקית. זכותכם על פי חוק לקבל ממוכר הדירה את כל המסמכים המשפטיים של הדירה, לרבות נסח טאבו ולערוך מחקר מקיף שבמסגרתו תוכלו לוודא שהדירה אכן בבעלות המוכר וכי אינה מעוקלת או משועבדת לצד שלישי כלשהו, מה שעלול למנוע מכם לרכוש את הדירה כיום או לשים אתכם במצב לא נעים בעתיד.

בדיקת הדירה עצמה לפני הרכישה

את המדריך לקניית דירה, בחרנו לסיים עם בדיקת הדירה עצמה. כמובן שיש את הבדיקה שלכם, בכדי לוודא שהכול מתאים לצרכים שלכם ועונה על ציפיותיכם ויש את הבדיקה הרשמית של השמאי (בדרך כלל מגיע מטעם הבנק שמספק את המשכנתא), אשר בודק כל אלמנט בדירה לעומק – החל מנזילות, דרך סדקים בקירות ועד מצב האינסטלציה בדירה. זכרו כי כל בעל מקצוע בדרך לרכישת הדירה מייצג בעל אינטרס ולכן חשוב שגם לכם יהיה נציג שידאג לאינטרס שלכם בהליך זה.

לסיכום המדריך שלנו לקניית דירה, כל מה שנותר לנו להגיד הוא שאמנם המחקר, התכנון והבדיקות הנדרשות יכולים לקחת קצת זמן, אבל הם בהחלט יכולים לעזור לכם לחסוך הרבה כסף וכאב ראש בהמשך.

 

  

« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏