שטח חקלאי למכירה - חשוב לדעת

החיים בכפר
שטח חקלאי למכירה - חשוב לדעת

 אחד מאפיקי ההשקעות המשתלמים ביותר בכל הנוגע לנדל"ן, היא האופציה לרכישת שטח חקלאי למכירה. האפשרות שביום מן הימים השטח החקלאי שרכשנו, יהפוך לשטח המיועד למגורים יכולה לרגש ולפתות רבים מאתנו, שמעוניינים בהשקעה משתלמת. אבל לפני שאנחנו רוכשים את הקרקע החקלאית הראשונה שניתקל בה – כדאי להבין לא רק מה הוא שטח חקלאי, אלא כיצד מוודאים שהשטח שנרכוש, יהפוך בסופו של דבר להשקעה המשתלמת שאנחנו מחפשים.

 

מהו בעצם, שטח חקלאי?

 
במדינת ישראל, לכל שטח אדמה ישנו ייעוד מסוים שהוא חלק מתכניות המתאר והתכנון המקומיות והארציות. במילים פשוטות, הדבר מגדיר עבורנו מה התכנון העתידי שעומד להיעשות בקרקע המדוברת - בין אם זה למגורים, תעשייה או אפילו שמורת טבע מוגנת. אז מה הוא בעצם שטח חקלאי? במילים פשוטות, שטח שנועד לחקלאות. שטח אדמה שנועד לגידולים ובו ניתן לנטוע פרדסים, מטעים, להקים בתוכו רפתות – או בקיצור, כל דבר שנכנס תחת המטרייה הגדולה שנקראת "חקלאות".
 

מתי הופך השטח החקלאי להזדמנות?

 
גידול האוכלוסין במדינת ישראל יצר מצב בו ישנו צורך מהותי ליותר ויותר קרקעות שמיועדות למגורים. מה שאומר, ששטחים רבים שבעבר יועדו למטרות אחרות כגון חקלאות או תחבורה, משנים את ייעודם המקורי בתהליך שנקרא "הפשרת קרקע" לצורך מגורים. אז איך זה רלוונטי להזדמנויות הנדל"ן שלנו בשטח החקלאי?  ובכן, כיום בישראל קיימים שטחים חקלאים רבים בעלי פוטנציאל להפשרה וכתוצאה מכך, הם הופכים לשטחים למכירה שיהפכו בסופו של יום – להזדמנות שלנו. 
 

מה חשוב לדעת לפני שקונים שטח חקלאי למכירה

 
הדבר הראשון שחשוב לדעת לפני שקונים שטח חקלאי למכירה, הוא שלא כל שטח עם פוטנציאל להפשרת קרקע הוא אכן שטח שבעתיד יופשר וישנה את ייעודו. לכן, חשוב לבצע מחקר קטן אך משמעותי על השטח לפני שאנחנו ממהרים לחתום על רכישה. במחקר הפרטי שלנו, אפשר לבדוק כמה דברים – הדבר הראשון שניתן לבדוק הוא האם השטח מופיע בתכניות המתאר המקומיות והארציות שכן, אם הוא מופיע, הסיכויים שיופשר בעתיד, גבוהים יותר. דבר נוסף שכדאי לבדוק, הוא האם השטח בכלל קרוב לאזורי יישוב או מגורים, דבר שגם כן מעלה את האפשרות להפשרה בעתיד, לעומת שטח מרוחק שנמצא באמצע שום מקום. אך הדבר החשוב ביותר שצריך לוודא לפני הרכישה, הוא האם יש למדינה תכניות עתידיות כלשהן לגבי השטח. מקו רכבת או כביש מהיר – רצוי לוודא שאין שום תכנית ארצית שכוללת בתוכה את השטח המיועד למכירה, כדי למנוע מצב של הלאמת השטח ע"י המדינה בעתיד. המחקר הקטן והפרטי שלנו אולי יכול לקחת מעט זמן – אבל הוא יכול לחסוך לנו הרבה כאב ראש וכסף בעתיד.  
 
אם אתם עומדים לרכוש שטח חקלאי ומעניינים בשירות מקצועי ואמין שילווה אתכם לאורך הדרך וידאג לפרטים הקטנים – אתם מוזמנים ליצור קשר עם איזבלה עוד היום ונמצא עבורכם את השטח המושלם להשקעה!
 

 

« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏