טיפים לעיצוב בית חדש בלוק כפרי מודרני

החיים בכפר
טיפים לעיצוב בית חדש בלוק כפרי מודרני

 אחת המגמות הבולטות בתחום הנדל"ן בארץ היא הכמיהה לכפריות שלווה ומרחיבת נשימה. מגמה זו - שהיא תוצר של כמיהה לפשטות (לא על חשבון איכות החיים) ולמרחבים (בעיקר בעידן שבו הערים הופכות צפופות יותר ויותר) – באה לידי ביטוי במספר אופנים: ראשית, ביקוש הולך וגדל לבתים במרחב הכפרי, תוך ניצול ההיצע המתרחב במושבים השונים בעקבות ההחלטות המאפשרות הסבת חלק מהחלקות החקלאיות לטובת מגורים. בפרט, ישנו ביקוש רב לבתים כפריים במושבים הסמוכים למרכז הארץ, כמו למשל באזור השרון שמציע באופן כללי איכות חיים גבוהה. שנית, גם הביקוש לעיצוב כפרי נמצא במגמת עלייה, הן לבתים במרחב הכפרי והן לדירות בלב הערים.

מהו עיצוב בית כפרי?

עיצוב בית כפרי מבוסס על שימוש נרחב בעץ (כמו גם חומרי גלם טבעיים ועמידים אחרים ובפרט אבן), על פריטי ריהוט כבדים ומסיביים בעלי מרקמים גסים ואפילו פראיים במידה מסוימת, על מרחבים גדולים, על אפשור כניסת מקסימום אור טבעי לכל חלל ועל רצפות שמושכות אליהן תשומת לב (למשל מרצפות מאוירות, פרקט מרשים וישנן עוד אפשרויות). מאפיין נוסף של העיצוב הכפרי הוא גוונים חמים, ועוד תוספת אפשרית ומשדרגת לכל מרחב שמעוצב בסגנון זה היא קיר לבנים.
 

למה כדאי לשלב בין עיצוב כפרי לעיצוב פנים מודרני?

 
 
ככל שמתרחב הביקוש לעיצוב בתים כפריים, כך גדל גם מגוון האפשרויות להביא לידי ביטוי את האיכויות של העיצוב הכפרי – ובפרט הולך וכובש לו מעריצים הלוק הכפרי המודרני. בהקשר זה כדאי להבין כי עיצוב פנים מודרני לבית מקנה לו יוקרה ומאפשר לבני הבית ליהנות מכל המכשור הטכנולוגי החדיש ביותר, אבל מצד שני הוא עלול לייצר קרירות ואף ניכור מסוים. מעצבת פנים שמיטיבה לשלב בין המודרני לכפרי יוצרת מראה חמים, שובה לב, פרקטי מאוד ובה בעת כזה שמתאפיין בפשטות כובשת – כך שאין פלא שישנו ביקוש כה רב לעיצוב בית חדש בלוק כפרי מודרני.
על-מנת לשלב נכון בין הכפרי למודרני, כלומר להוסיף לכפריות טאץ' עדכני, חשוב מאוד להקפיד על מינונים נכונים ובפרט למנוע מהעכשווי להשתלט על הנינוחות של פעם שמאפיינת את העיצוב הכפרי. יחד עם זאת כדאי כמובן לנצל את האפשרויות שמקנה לנו המאה ה-21, וכך למשל מקרר גדול בעל מספר דלתות הוא פריט כדאי בכל מטבח – ואם הוא צבוע למשל באדום, גם המראה שלו ייצור הרמוניה עם המרכיבים הכפריים.
מקום נוסף שבו כדאי לאפשר למודרניות להיכנס אל העיצוב הכפרי הוא התאורה. אמנם הבסיס הנכון הוא אור טבעי בשפע, אבל גופי תאורה מסוגננים ומודרניים, כולל כאלה שקועים בתקרה או בקירות, משדרגים משמעותית את העיצוב.
« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏