על ההבדלים שבין השקעות נדל"ן במושבים בארץ והשקעות נדל"ן בארצות הברית

החיים בכפר
ההבדלים שבין השקעות נדל"ן בארה"ב לבין במושבים בארץ

 בתקופה שבה התשואות בשוק ההון נמוכות עד בינוניות במקרה הטוב, באופן טבעי יותר ויותר ישראלים עם כסף פנוי שמחפשים השקעה מתגמלת עושים זאת בשוק הנדל"ן, או ליתר דיוק בשווקי הנדל"ן השונים. שתיים מהאופציות היותר מבוקשות הן נדל"ן במושבים ברחבי הארץ ונדל"ן בארה"ב - וכדאי להכיר את שתיהן כדי לבחור ביניהן באופן מושכל.

היתרונות של השקעה בנדל"ן במושבים

היתרון המרכזי של הנדל"ן במושבים השונים בישראל על פני האפשרות של השקעות נדל"ן בארצות הברית הוא הקרבה לנכס. המרחק הגאוגרפי הקטן בין המשקיע לבין הבית שהופך להשקעה ולנכס מניב מהווה יתרון הן בשלב הרכישה והן לאחר מכן - בשלב הרכישה מאפשרת הקרבה למושבים, ובפרט לאלה בשרון ובשפלה, לבחון מספר רב של נכסים ולבחור את זה שהכי מתאים להעדפות הספציפיות של המשקיע (בעוד שעל-מנת לעשות זאת בארה"ב נדרשת השקעה של כסף וזמן). לאחר שמושלמת קניית הנכס, עדיין נדרשות לא מעט פעולות סביבו - לעתים נרצה לשפץ את הנכס כדי לשדרג אותו ולהגדיל את התשואה, יש למצוא שוכרים, לאורך השנים נדרשים תיקונים שונים וכו'. כשהנכס נמצא במרחק נסיעה קצרה, קל יותר לשלוט בו ולהבטיח את מיצוי ההשקעה.
עוד סיבה טובה לשקול את האופציה של השקעה בבית במושב היא הביקוש הרב לנכסים מסוג זה. מושבים נתפשים, ובצדק, כמקומות שמבטיחים איכות חיים גבוהה מאוד, ומאז שהמדינה מאפשרת להשתמש בקרקעות שהייעוד הראשוני שלהן היה חקלאות גם לטובת מגורים, ניתן למצוא הרחבות רבות במושבים בכל חלקי הארץ, כולל באזורים הקרובים למרכז, ובכולן הנדל"ן הוא פוטנציאל להשקעות מתגמלות מאוד.

היתרונות של השקעה בנדל"ן בארה"ב

באופן טבעי גם לאופציה של השקעות נדל"ן בארצות הברית יתרונות בלתי מבוטלים. ראשית, רמת המחירים במדינה שגם במאה ה-21 היא המעצמה מספר אחת בעולם יחסית נמוכה, וזאת בעקבות משבר הסאב-פריים שהתרחש לפני כעשור והוביל לקריסת שוק הנדל"ן ולירידת מחירים של עשרות אחוזים בכל רחבי מדינת הענק.
סיבה נוספת שבגללה כדאי לשקול השקעה בנדל"ן בארה"ב היא ממשל טראמפ והמחויבות העמוקה שלו ליזמות באופן כללי וליזמות נדל"ן בפרט - מחויבות שצפויה להוביל לגאות של ממש בשוק הנדל"ן, כך שכדאי לנצל את ההזדמנות. בנוסף, באופן כללי הכלכלה האמריקאית נמצאת במגמת צמיחה, וכשהכלכלה צומחת הביקוש לדירות עולה, ומי שמשקיע בנכס שכזה זוכה לתשואה נאה מאוד על השקעתו.
עוד כדאי לדעת כי ישנן לא מעט חברות ישראליות שפועלות בשוק הנדל"ן האמריקאי, הן כמשקיעות שמאפשרות למשקיעים קטנים לחבור אליהן וליהנות מהפירות של השקעות נדל"ן בארצות הברית, והן כיזמיות שגם אליהן ניתן להצטרף ולקחת חלק ברווחים שמושגים כתוצאה מפרויקטים מוצלחים. השקעה בנדל"ן בארה"ב באמצעות חברה שבסיסה בישראל מאפשרת לגשר על פערי השפה והידע (שהרי רובנו לא בקיאים באמת בנעשה בשוק הנדל"ן בארה"ב) וגם על פערי המרחק שכן אפשר לסמוך על החברה ובעצם אין צורך לצאת מהארץ כדי לבצע את ההשקעה.

שיקולי מיסוי

כשמשווים בין השקעות נדל"ן במושבים ובארה"ב, חשוב מאוד לקחת בחשבון גם את שיקולי המיסוי. בשני המקרים נדרשים המשקיעים כמובן לשלם מס בגין הרווחים מההשקעה, אבל בעוד במקרה הראשון משולם מס רק לרשויות המס בישראל, כשההשקעה היא בארה"ב נדרש תשלום מס הן לרשויות המס בארה"ב והן לרשויות המס בארץ. למעשה מדובר במס משולש, שכן בארה"ב ישנו גם מס פדרלי וגם מיסוי בנפרד של כל מדינה. מומלץ להתייעץ עם יועץ מס בעל ניסיון בתחום ספציפי זה.

 

« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏