החיים בכפר
מתכננים לקנות דירה? 5 טיפים מנצחים שצריך להכיר

בית הוא נכס ואחת הרכישות החשובות והיקרות ביותר שאדם מבצע בחייו. מדובר בהחלטה חשובה ובתהליך מורכב שחשוב להבין לעומק על מנת לבצע בחירה מושכלת. רכישת בית לא יכולה להיעשות על פי האינטואיציה או בפזיזות הדעת, כיוון שהחלטה מהירה ולא מבוססת ללא ייעוץ מקצועי ובדיקה מקיפה עשויה לעלות ביוקר. חשוב להבין לקראת מה הולכים הן מבחינת היתכנות כלכלית ומקורות המימון האופציונאליים והן מבחינת בחירת הנכס הטוב ביותר, שישרת אתכם לאורך זמן. 


לפניכם 5 טיפים חשובים לרכישת דירות מתחילים...

חדש או יד שנייה זו השאלה – בחרו מה שנכון עבורכם


חשוב להחליט האם תרצו דירת קבלן חדשה או תעדיפו דירה יד שנייה. יש חזקות וחולשות לכל בחירה. בית חדש עומד בתקנים העדכניים, הכל מודרני ולעיתים ניתן לבצע שינויים אדריכליים או לבחור מבין היצע של ספקים וחומרים את המטבח, האמבטיה וכדומה וכך לשלוט מראש באופן יחסי בעיצוב של הדירה. עם זאת, דירת קבלן עשויה לעלות יותר כיוון שמדובר בדירה חדשה ולעיתים עובר זמן רב עד שהפרויקט יהיה מוכן ובזמן הזה עליכם לדאוג לאלטרנטיבת מגורים.
דירה יד שנייה עשויה להיות זמינה יותר לאכלוס ואף לענות על הצרכים, אך יתכן שתצטרכו להשקיע בשיפוצים כדי לחדש אותה. כדאי לבחור דירה שתהיה במסגרת התקציב שלכם ותהיה מוכנה או פנויה במועד בו אתם מתכוונים לעבור, למשל, אם מסתיים חוזה השכירות או אתם מעוניינים כבר להכניס את הילדים למסגרת בישוב החדש. בכל מקרה, בעת דירת קבלן בררו מי הקבלן, ניסיונו, פרויקטים שהוא כבר סיים, תנאי תשלום, מועד מסירה משוער ובדירה יד שנייה בדקו האם הדירה עונה על הקריטריונים החשובים לכם כפי שיוצגו בהמשך ובדקו מה מידת ההשקעה הנדרשת בשיפוץ ובהכנת הדירה למעבר.

לא סביבת מגורים – סביבת חיים


דירה היא יותר מארבע קירות, היא בית וחשוב שתבחרו את הבית שלכם במקום בו תאהבו ותיהנו לחיות. ניתן לבחור את המקום על פי שיקולים שונים. למשל, מקום ירוק בניחוח כפרי כדי שתוכלו ליהנות מאווירה פסטורלית או מקום שידוע באווירה הקהילתית שלו, מקום שמפורסם באיכות החינוך שלו. כדאי לבחור מקום שאתם אוהבים מבחינת מראה וגם לשוחח עם אנשים שגרים במקום זמן רב ויוכלו להמליץ לכם על שכונה טובה במיוחד לפי מה שחשוב לכם – קרבה לפארק או בתי ספר טובים. באזור המרכז יש מגוון ערים העונות על דרישות אלו, למשל לוח הנדלן ברחובות.

התאמת הדירה לצרכים


כל אחד מחפש משהו אחר בדירה. יש מי שמעדיפים יותר חדרים ויש מי שלא מוכנים להתפשר על דירה בלי מרפסת או בלי מחסן. החליטו מה חובה שתהיה בדירת החלומות שלכם (לפחות כזו שתוכלו להרשות לעצמכם), בין אם מספר חדרים או גודל דירה, גודל המטבח, כיווני אוויר, נוף וכדומה. זכרו שיש דברים שניתן לשנות לאחר הרכישה על ידי שיפוץ כמו חלוקה אחרת של החדרים או הרחבת המטבח על חשבון הסלון ויש דברים שאי אפשר (למשל, כיווני אוויר) וקחו זאת בחשבון.

העלות קובעת


עבור רבים ובאופן טבעי, תו המחיר משחק תפקיד חשוב. בדקו כמה תעלה לכם הדירה כולל כל ההוצאות שיידרשו למעבר – ריבית למשכנתא, שדרוגים שונים בדירה מבחינת שיפור המטבח, תוספת נקודות חשמל וכדומה. בדקו מה כולל החוזה עם הקבלן מבחינת תנאי תשלום וכך גם תמהיל המשכנתא מול הבנק. חשוב שתוכלו להרשות לעצמכם את הדירה ואת ההוצאות הנלוות.

משרד תיווך מקצועי עושה הבדל גדול


למשרד תיווך ובעיקר ליועץ נדל"ן מומחה שמכיר היטב את סביבת המגורים, הפרויקטים החמים ואת ההיצע והביקוש בשוק השפעה קריטית על ביצוע ההחלטה הנדל"נית הנכונה ביותר. יועץ נדל"ן ממשרד תיווך מוכר בעל ותק וניסיון ידע לכוון אתכם לפרויקט הנכון לכם ביותר, לדירה המתאימה וכן לסייע לכם גם במו"מ ובהתנהלות מול הקבלן או המוכרים וילווה אתכם באופן אישי ומקצועי לכל אורך הדרך. 

רכישת דירה היא פרויקט משמעותי וחשוב להשקיע בו ולהיוועץ עם המומחים בתחום על מנת שתמצאו את הדירה המתאימה לכם ביותר.

« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏