3 דרכים לשדרג את ערך הנכס במושב

החיים בכפר
3 דרכים לשדרג את ערך הנכס במושב

בניגוד לדירות מגורים הממוקמות בבניינים, נחלה במושב נחשבת לנכס נדל"ן משמעותי בערכו גם כאשר אתם גרים בו. לעיתים, יש לו ערך סנטימנטלי נוסף, הנובע מכך שהמושב בו ממוקמת הנחלה הוא נוף ילדותכם, לפעמים, כי בבית זה הקמתם את המשפחה שלכם-עצמכם. אין ספק כי ההחלטה למכור נכס מסוג כזה היא קשה, קשה הרבה יותר מהחלטה על מכירת דירה.

לכן, לרוב, שדרוג ערכו של נכס כזה, מגיע, בראש ובראשונה, מתוך רצון לשפר את תנאי החיים שלכם, החיים בנחלה כיום, ורק לאחר מכן, כפועל יוצא מכך, לשדרג את ערכו של הנכס. לכן, הדרכים שנציע לכם היום, קודם כל יעלו את איכות חייכם, ומאוחר יותר, לכשתרצו למכור את הנכס, תשמחו לגלות כי הדבר עתיד להתבטא גם במחיר שתוכלו לדרוש עבורו.

 

התקנת מערכת סולארית להפקת חשמל עצמאית

התקנת מערכת סולארית על גג הבית או בכל גג מבנה העומד בתנאי הסף הנדרשים לכך יכולה להעלות את ערכו של הנכס באופן משמעותי, וזאת, מכמה סיבות. העיקרית והמשמעותית בהן, היא התדמית ששימוש במערכות סולאריות להפקה עצמאית של חשמל יוצרת לכם ולנכס שלכם. מערכת סולארית יוצרת תדמית של נכס עדכני ויעיל, השייך לבעלים שאינם חוסכים באמצעים לייעול הפעילות השוטפת, כל שמראש, אתם מתחילים במדרגת מחיר גבוהה יותר מבתים ומנכסים שאינם כאלה. הוסיפו לכך את החיסכון העצום בעלות החשמל שמערכת כזו יכולה ליצור לכם לאורך חייה, ותקבלו את הסיבות הנכונות להתקנה.

שיפוץ חיצוני לנכס (שטח + מבנה)

זה שטחי, אנחנו יודעים, אבל כולנו מגבשים תוך מספר שניות את הרושם הראשוני שעתיד ללוות אותנו עוד זמן רב לאחר מכן. גרוע מכך - כאשר רושם חיצוני גרוע נצרב במוחנו, יידרשו הרבה זמן ורשמים חיוביים רבים, על מנת לשנותו. כאן, אין צורך בלצאת מגדרכם, אלא להתמקד במספר נקודות מרכזיות, בהן פוגש המתבונן/המתעניין את הנכס לראשונה (כמו התקנת שער, מעט גננות חכמה וטיפול בגדר) על מנת להפכם לאטרקטיביים יותר, שיפוץ כביש הגישה והשביל המוביל לבית וכן הלאה. לפעמים, מדובר בפריטים מינוריים, לכאורה, אולם הם בהחלט משפיעים על הרושם הראשוני.

שיפוץ פנימי למבנה

גם כאן, אין צורך להתפרע. אמנם, שיפוץ יסודי כולל בתדירות של כפעם בעשור הוא חלום של כל בעלי בית או דירה, אבל עלותו הגבוהה עלולה להוות לרועץ. לכן, ניתן לפרוס את השיפוץ היסודי למספר שיפוצים קטנים ומקומיים יותר, או, לחילופין, להתמקד בשיפוץ יסודי של האזורים המשותפים לכל בני הבית (כמו המטבח, הסלון, פינת האוכל וכד'), בעוד שחדרי השינה (אשר לרוב, ממוקמים בקומה/מפלס שונה וגבוה יותר) יישארו ללא שינוי. הבחירה בגישת השיפוץ המתאימה לכם תלויה בקריטריונים רבים, למשל, התקציב העומד לרשותכם לשם כך, אורך התקופה בה אתם מתעתדים לגור בבית וכן הלאה.

 

« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏