רכישת משק במושב

החיים בכפר
רכישת משק במושב

באזור השרון תוכלו למצוא מושבים יפיפיים כמו בורגתה,  שדה ורבורג, גן חיים, עין ורד, עין שריד, חירות, בני דרור, רמות השבים, ועוד. יתרונם של מושבי השרון, מעבר לעובדה שזהו אזור פסטורלי המושלם לגידול ילדים, הוא בקרבתם הגדולה אל העיר. עובדה זו מאפשרת לכם ליהנות מכל העולמות: גם לגור באווירה כפרית, ועדיין להיות קרובים אל לב ההתרחשויות. מושב בשרון זו האופציה האולטימטיבית למי שלא מוכן לוותר על השקט בבית מחד גיסא, ועל הקצב העירוני מאידך.

הליך רכישת משק חקלאי

רכישת בית במושב בשרון, אינו כדין רכישת דירה ביישובי הארץ. נחלות במושבים מוגדרות כמשקים חקלאיים, ולכן רישום הזכויות על הנכס נעשה דרך מנהל מקרקעי ישראל, ולא דרך רישום המקרקעין (טאבו) כפי שנהוג בקניית דירה. לעיתים, נוסף על רישום הזכויות במנהל מקרקעי ישראל תידרשו גם להירשם בסוכנות היהודית כחלק מ"החוזה המשולש". הסיבה לכך היא שמרבית המשקים בארץ שייכים למעשה למדינה המשכירה אותם באמצעות מנהל מקרקעי ישראל לסוכנות היהודית. הסוכנות היא זו המשכירה לחברי המושב את הקרקעות, והם נותנים רשות לחברי המושב את השימוש במשק ספציפי.

בנוסף לכך, על הקונה לשלם "דמי הסכמה" למנהל מקרקעי ישראל.  סכום כסף זה מבטא למעשה את הסכמתו של המוכר לערב את המנהל בהכנסות המשק שמקורן בעליית ערך הקרקע.

משוחה נוספת שיהיה עליכם לעבור בדרך לרכישת בית החלומות שלכם במושב, הוא הסכמתם של חברי המושב לרכישת המשק. ללא הסכמה זו, יסרב המנהל להעברת השטח למבקש לקנותה. במקביל, על רוכש המשק לבקש חברות במושב המיועד על מנת שיתאפשרו לו זכויות במשק. לאחר בקשת החברות עליו לגשת לוועדת קליטה שתאשר או תדחה את בקשתו. על פי החלטות ועדת הקליטה מתקבלת ההחלטה אך ורק בהנהלת המושב האם לקבל את התושב החדש או לא.

רק במידה ועבר המיועד לבעלות על המשק את כל השלבים הנ"ל, הוא ראוי לקבל בעלות על המשק.

להגשים חלום במושב

אומנם רכישת משק חקלאי במושב בשרון זו איננה מטלה פשוטה, אך העקשנות משתלמת במקרה זה. במידה ותצלחו את כל שלבי הקבלה, תוכלו גם אתם לזכות להגשים חלום, ולגור באווירה כפרית, שקטה ופסטורלית בלב ליבה של העיר.

הצטרפו עוד היום למאות תושבי המושב המרוצים- ולא תצטערו! לפרטים נוספים על רכישת משק והצעות רלוונטיות התקשרו ל: 052-8580450 איזבלה ברנס. 

קראו עוד על חווית רכישת בית במושב

« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏