כל חצר והסטייל שלה - חצר כפרית

החיים בכפר
כל חצר והסטייל שלה - חצר כפרית

אחד היתרונות הבולטים ברכישת בית בכפר באווירה פסטורלית היא החצר הגדולה של הבית. באזורים כפריים יש יותר מקום ופחות צפיפות ולכל אחד יש שטח משלו ומרחב ירוק בו הילדים יכולים להתרוצץ חופשי ואנחנו יכולים לארח חברים או להירגע באוויר הפתוח. החלום על גינה מתגשם ברכישת בית צמוד קרקע וזו ההזדמנות שלכם לטפח חלקה קטנה משלכם.

אפשר לשאוב השראה מטוסקנה, פרובנס או פשוט להביא את הטבע ישירות הביתה, לחצר האישית. לפניכם מספר טיפים לתכנון ועיצוב החצר בבית הכפרי. להרגיש בחוץ מבלי לצאת מהבית.

חלוקה נכונה של השטח
חשבו על הצרכים האישיים שלכם וכיצד הם יבואו לידי ביטוי בתכנון הגינה הפרטית. כך למשל, ניתן להקצות שטח שיהיה מיועד לאירוח ולאתנחתא וחלק אחר לשעשועי הילדים ולחצוץ בין האזורים באלמנטים עיצוביים שמשדרים את תחושת הכפריות הנחשקת. שבילי חצץ או פילוס באמצעות אבנים, מרחב אחד של דשא והשני מחופה בדק עץ ומתאים למשל, כתשתית להצבת פינת אוכל, מטבח חוץ וכדומה. חשבו על מעברים נכונים בין חלק לחלק, מבלי מחסומים בדרך. מצד אחד, שמרו על הפרדה ויזואלית ומרחבית ומצד שני, על קשר בין שני החלקים. למשל, במסגרת של החצר שכולה תהיה עם שיחים מסוג מסוים או עם גדר מסוגננת כך שלגינה עדיין יהיה קונספט זהה על אף ההפרדה הפנימית.

הכל מתחיל בריהוט
בחירת הריהוט משפיעה מאוד על מראה הגינה ועל הנוחות שלכם. בחרו ריהוט איכותי ועמיד, עם ריפוד רחיץ וכזה שעמיד בקרני UV, כך שיוכל לשרוד וללוות אתכם למשך תקופה ארוכה. חשבו כיצד הריהוט מתחבר לקונספט של הגינה. למשל, רהיטי אלומיניום לגינה בסגנון מודרני וריהוט עץ לחצר כפרית. ניתן למצוא גילופים מעניינים בשולחנות מעץ, פסים וחריצים וירידה לדיטיילים שמוסיפה אופי ונופך קסום לרהיט. אפשר לבחור ריפוד בגוון אחיד ולשמור כך על מראה אחיד בגינה או להפך, להכניס טאץ' צבעוני באמצעות בחירת רהיטים עם ריפוד ססגוני או לעטר את הריפוד בכריות שיוסיפו נגיעה של צבע. החליטו אם תרצו מערכת ישיבה נושקת לקרקע או גבוהה יותר, לכמה יושבים היא תתאים ואילו פריטים ישלימו את המערכת – כמו למשל, שולחנות צד או שולחנות קפה, עציצים לגינה ועוד. אם יש אזור לאירוח ואיזור לאכילה, חשוב להצטייד בפינת אוכל או ניתן בשטח מצומצם יחסית לבחור דלפק בר וכיסאות בר גבוהים ולצדם מערכת ישיבה או מרבצים מפנקים בדוגמת קונכייה שמאפשרת ישיבה משותפת ומשוחררת. אם יש בריכה בחצר, ניתן למצוא מיטות שיזוף יוקרתיות.

תאורה שיוצרת אווירה
הכוח של התאורה הוא בכך שהיא יוצרת אווירה, כמובן עם רדת החשיכה. ניתן לבחור פנסי גינה בסגנון עתיק של פעם ולהכניס אווירה נוסטלגית לחצר או להאיר את השבילים בגינה באמצעות תאורה השקועה בתוך הקרקע. אפשר להאיר מוקדים ואלמנטים ויזואליים שתורמים לתחושה הכפרית כמו, תאורה ייעודית למפל המים או לבריכת הנוי ולמסלעות. חשבו גם על אלמנטים שישתלבו עם התאורה כמו "באר מים" קטנה, גשרון נוסטלגי שמגשר בין שני חלקי הגינה ועל תאורה שתאיר את השטח של שולחן האוכל ועל תאורה נפרדת למרחב הישיבה. בדרך זו, תבלו בגינה שלכם על השעות המאוחרות ביותר מבלי להיכנע לחשיכה.

אזור הפנאי שוקק במיוחד
בגינה פרטית אפשר להוסיף בריכה, אם אין מקום לבריכה בנויה או מתועשת – בריכה עילית מתקפלת מהווה פיתרון נהדר. כמו כן, ג'קוזי ספא תחת כיפת השמיים. ניתן להצטייד בפריטי שעשועים לילדים כמו מגלשות, ארגז חול, בית עץ או בית מפלסטיק ליצירת ממלכה לקטנטנים. חשבו על אלמנטים משדרגים כמו פסלים, גמדי גינה, נדנדות עץ וכל פריט שיוסיף קסם ונופך רומנטי.

« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏