החיים בכפר
איך להכין את הבית לחורף?

עוד מעט מגיע החורף ואיתו גם גשמים ורוחות עזות. על מנת להיות מוכנים לכל סופה שלא תהיה, יש להגן על הבית מפני נזקים אפשריים. מספר פעולות מניעה שתוכלו ליישם בעצמכם וכמו כן על ידי בעלי המקצוע המתאימים, יוכלו לחסוך לכם עבודה ובעיקר כסף. זאת משום שכאשר החורף כבר כאן, אז הרבה יותר קשה לתקן ולשפץ. אז מהן ההמלצות ואיך אפשר להכין את הבית? המשיכו בקריאת המאמר ותגלו בעצמכם.

לפני הגשמים איך למנוע נזקים?

אין זה משנה אם אתם מתגוררים בעיר או אולי במושב, תוכלו ליישם את ההמלצות וההנחיות שלנו על כל מבנה בו אתם מתגוררים – לא משנה אם מדובר על דירה או על בית קרקע. מה שכן, קחו בחשבון שבמידה והבית יחסית ישן, סביר להניח שתצטרכו להשקיע קצת יותר בכל הקשור להכנתו לחורף. זאת משום שבית כזה דורש תחזוקה גדולה יותר מבית שהוא יחסית חדש. אז מה אפשר לעשות?

מרזבים, שיפועים וניקוזים – יש לנקות את המרזבים ולבדוק את השיפועים והניקוזים השונים מהגג. מדוע עליכם לעשות זאת? על מנת למנוע שלוליות ומים עומדים. כלומר המים צריכים לזרום באופן תקין אל הניקוז.

עלייה לגג – אם אתם עולים לבדוק את מצב הגג, עשו זאת באמצעות סולם תקין ועם רתמה מאובטחת. זה הזמן גם להביא בעלי מקצוע שיבדקו את הגג ויראו מה מצבו מבחינת איטום ובמידת הצורך יבצעו פעולה של זיפות גגות.

תקינות המזגן ודוד החימום – בדקו שהמזגן אכן מחמם (כלומר ברגע שאתם מעבירים אותו ממצב של קור לחום, הוא מחמם את החדרים בבית כמו שצריך). בנוסף, עשו בדקו גם לדוד החימום ואם יש צורך החליפו את גוף החימום שלו.

חוץ הבית

ציפוי חוץ – ציפוי יכול להגן על הבית מנזקי מזג האוויר. בנוסף הוא גם יכול למנוע היווצרות של סדקים ואפילו לתת מענה מושלם למצבים של חדירת מים ולחות.

טיפול בקירות – יש לבדוק שאין חורים וסדקים חיצוניים בקירות. במידה ואיתרתם כאלה, עליכם למלא אותם במלט ולאחר מכם בטיח.

תאורה – התקינו תאורת חוץ שתהיה עמידה בפני מים. מומלץ להשתמש במנורות פלורסנטיות, להן יש אור חזק.

שורה תחתונה

בפרט אם אתם בעלי נכס צמוד קרקע, נסו ליישם את הטיפים וההנחיות שהוזכרו לעיל. במידה ותעשו זאת בהקדם ועוד לפני תקופת החורף, תוכלו להנות מחורף יבש וחמים. בחרו את בעלי המקצוע בקפידה ובדקו שהם אכן מקצועיים בתחומם. כך למשל, אם יש צורך לטפל בסדקים ובחורים בקירות, בחרו בקבלן שיפוצים מקצועי שיעשה את העבודה בצורה הטובה ביותר ואילו אם יש לטפל בגג, בדקו שאתם בוחרים אנשי מקצוע שתחום ההתמחות שלהם הוא טיפול ותחזוקה של גגות. נכון שנדרשת לא מעט השקעה כספית, אך היא בהחלט משתלמת ורק תטיב אתכם ועם כל מי שמתגורר בבית. 

« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏