מהי נחלה ומדוע כדאי לכם להשקיע בה בתור נכס? | איזבלה נכסים בשרון

החיים בכפר
מהי נחלה ומדוע כדאי לכם להשקיע בה בתור נכס?

נחלה היא קרקע שיכולה לשמש אתכם כלכלית כמו שנכס יכול, אבל ישנם הבדלים שחשוב לדעת ולהכיר, גם אם אתם מתכוונים לעשות בנחלה שימוש אישי וגם אם תרכשו אותה לצורך השקעה. החוק הישראלי קובע שנחלה היא קרקע חקלאית המתפרסת על שטח שנקבע על ידי שר החקלאות, לאחר התייעצות עם הרשות המתכננת במשרד החקלאות. הנחלה תהיה מיועדת למתיישב לצורך מגורים ופרנסה הנובעת מהמשק החקלאי שקיים או שיוקם בה.

 

המשמעות היא שנחלה תשמש את בעליה לשני שימושים שונים – מגורים ופרנסה, כאשר החקלאי המתגורר בשטח הנחלה גם יתפרנס מתפעול המשק שהוא יקים על הקרקע שרכש. כאמור, שר החקלאות הוא שזה שקובע בסופו של דבר את גודל השטח, כאשר הוא מתחשב בצרכים החקלאיים וגם בגודל השטח שיספיק על מנת לספק פרנסה חקלאית לבעלי הנחלה.
 
היכן תוכלו למצוא נחלות למכירה בישראל?
גודל הנחלה משתנה בהתאם לאזור בו היא ממוקמת בארץ. ככל שנתקרב יותר לאזור המרכזי של הארץ, נראה ששטחן של נחלות למכירה יהיה מצומצם יותר בהשוואה לנחלות למכירה בשטחי הפריפריה בצפון ובדרום המדינה. נחלות במרכז הארץ לרוב תתפרסנה על שטח של שלושים דונם, לעומת הנחלות בפריפריה שגודל שטחן ינוע בטווח שבין שישים למאה ועשרים דונם. מדובר בהבדל עצום, אבל בשורה התחתונה לא משנה היכן תשקיעו בנחלה, מדובר בנכס שיהיה שייך למשפחה שלכם.
 
שטחי הנחלה יתחלקו לשלוש חלקות משנה, בעלות ייעוד שונה לכל אחת. כמעט בכל המקרים חלקת המשנה הכי גדולה תיועד לעבודה החקלאית. חלקת משנה אחרת שתשמש לעיבוד חקלאי תהיה בבעלות משותפת של בעל הנחלה ביחד עם אגודת הישוב בו הנחלה ממוקמת, כאשר חלקת המשנה השלישית תהיה בבעלות הפרטית של החקלאי בעל הנחלה ותשמש למגוריו יחד עם בני משפחתו.
 
השקעה בנחלה היא השקעה בנכס משפחתי
נחלות למכירה תשמשנה אתכם בתור נכס לכל דבר, שיוכל לשרת את משפחתכם במשך שנים רבות. באמצעות הנחלה שתרכשו תוכלו לספק פרנסה למשפחה, באמצעות השטחים החקלאים הגדולים שנכללים בשטח הקרקע. לצד העבודה החקלאית, אתם מקבלים כאן גם הזדמנות לבניית הבית שתמיד חלמתם עליו. הבית הזה ישמש אתכם ולאחר מכן את הילדים שלכם, כאשר היתרונות הם עצומים.
לסיכום, מעבר להזדמנות שנחלות למכירה מעניקות לכם מבחינת מגורים ופרנסה, מדובר בנכס מבוקש מאוד בשוק, שערכו ממשיך לטפס לאורך השנים. רכישת נחלה תהווה גם השקעה כלכלית חכמה, שתניב רווחים יומיומיים לצד האפשרות להרוויח בעתיד ממכירת הנכס.
« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏