לעבור דירה ולהישאר שפוי

החיים בכפר
לעבור דירה ולהישאר שפוי

בזמן הקרוב אתם עומדים להתמודד עם שינוי גדול בחיים שלכם, אתם עוברים דירה. וככל שהמועד הולך ומתקרב, אתם נעשים יותר ויותר מוטרדים מהמחשבה איך תצליחו לשמור על שקט נפשי במשך כל התהליך.

שינויים ומעברים בחיים, ואפילו מעבר דירה או אחסנת דירה לצורך נסיעה ממושכת לחו"ל, יכולים להיות לא רק מעוררי חששות אלא גם מרגשים מאוד, במיוחד כשמתחילים לדמיין כיצד יירו החיים החדשים במקום החדש.

 כדי לסייע לכם במעבר הדירה הנה כמה רעיונות שיאפשרו לכם לעבור בנחת ובשפיות את השבועות הקרובים עד לסיום מעברה הדירה.

1. להגדיר ציפיות ריאליות

אם אתם נמנים על אותם אנשים שמצפים לגדולות ונצורות מהחיים החדשים בדירה החדשה, וחוששים להוריד את רף הציפיות שמא דברים לא יסתדרו כפי שאתם רוצים, תתפלאו לשמוע שההפך הוא הנכון. ככול שתהיו רחמניים יותר כלפי עצמכם, כך התוצאה תהיה טובה יותר וגם התהליך יהיה מהנה יותר.

דוגמה מצוינת לכך היא הרצון שלכם שהדירה החדשה תיראה כבר ביום הראשון כאילו יצאה מז'ורנל לעיצוב הבית. המציאות היא שלא תצליחו להתעורר בבוקר הראשון בבית החדש ולפקוח עיניים לחלל מעוצב מהחלומות.

אז יש לכם ברירה – אתם יכולים להתמקד בדברים בדירה שהלוואי שהייתם יכולים לשנות, אבל עדיין לא. או להתמקד בדברים שאתם אוהבים בדירה החדשה, ולצפות לכך שתוכלו להוסיף נגיעות אישיות נוספות בעתיד.

אז אם למשל השתמשתם באחד מאותם שירותי אחסון תכולת דירה, אל תמהרו להעביר את כל החפצים מהמחסן לדירה החדשה. למרות הרצון לראות את הדירה מרוהטת בשלמותה, אל תעשו זאת לפני שתפתרו את בעיות השיפוץ, ולו הקטנות ביותר, שישפרו את מקום המגורים שלכם.

2. להכין רשימה

כתבו הכול! לפני שאתם אורזים את הקרטון הראשון, עשו לכם רשימה ממוספרת של כל הקרטונים שאתם אורזים, ולאחר מכן מספרו את הקרטונים בהתאם לרשימה. אם הרשימה היא ידנית ולא ממוחשבת, שימו אותה במקום בולט לעין ליד הטושים ונייר הדבק. כך לא תבזבזו זמן על חיפוש הרשימה. הדבר נכון גם אם אתם מתכננים להשתמש בשירותי אחסון דירות כדי לאחסן את כל תכולת הבית.

כאשר אתם רושמים על כל קרטון את התכולה שלו, היו ספציפיים. אל תסתפקו ברישום כללי, לדוגמה:

  •  במקום 'כלי מטבח' רשמו במפורש 'כלי מטבח מזכוכית'.
  • במקום 'בגדים', רשמו במפורש 'בגדי חורף של הילד'.

 3. להכין קרטונים לאריזה

תצטרכו קרטונים רבים לאריזה, כנראה יותר ממה שאתם חושבים. האריזה תהיה קלה יותר כשיהיו לכם מספיק קרטונים. בררו מראש עם חברת ההובלה, ברוב המקרים אפשר לקבל מהם קרטונים לאריזה.

שימו בצד כ-10 קרטונים לשימוש ברגע האחרון לאריזת פריטים שבהם תשתמשו עד לרגע עזיבת הבית, כמו מצעים שפרושים על המיטות, בגדים שלבשתם אתמול או חומרי ניקוי. 

הצטיידו בדבק נייר חזק כדי לסגור כל קופסא באופן מאובטח. השתמשו בנייר עיתון או באריזת פצפצים כדי לארוז ולרפד פריטים שבירים. סביר להניח שתצטרכו יותר נייר דבק מכפי שאתם משערים, כדי להבטיח שהאריזה תעבור באופן חלק.

4. להתחיל לארוז מוקדם

כל מה שאתם יכולים לארוז מראש, ארזו. זה יחסוך לכם זמן ביום המעבר עצמו. למשל: 

  •  אם אתם עוברים דירה בקיץ, הקדימו לארוז את כל בגדי החורף
  • אם אתם לא באמת זקוקים לכל המכשירים במטבח בשבועות הקרובים, ארזו כבר עכשיו כל מה שלא נמצא בשימוש יומיומי.
  • גם את מוצרי המזון היבשים, חומרי הניקיון והרחצה הרזרביים, אפשר לארוז מראש.

5. לאחר את חומרי הניקוי

אם אתם מתכננים לנקות את הדירה שאתם מותירים מאחור, הכינו מראש ערכת ניקוי בסיסית שכוללת חומרים וסמרטוטים. כל מה שאפשר לנקות לפני יום המעבר, הקדימו ונקו. לדוגמה, את החלונות, את ארונות המטבח, את החדרים הריקים וכדומה.

 6. להשתמש במזוודות הריקות

לרובנו יש מזוודה או שתיים שעומדות ריקות ממתינות לנסיעה הבאה לחופשה בארץ או בחו"ל. אז למה לא לנצל אותן? מלאו את המזוודות בבגדים, סדינים, מגבות או ניירת. במקום להיסחב עם מזוודה ריקה לדירה החדשה, עדיף לצמצם את מספר הקרטונים ולהשתמש במזוודה לאחסון.

לבסוף, מעבר דירה הוא אולי לא הדבר הכי כיפי בחיים, אבל עם תכנון מראש, תוכלו לעבור את הימים הללו בקלות רבה יותר מאשר החששות שאופפים אתכם ברגע זה.

« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏