רוכשים בית בכפר? בררו על מחזור משכנתא!

החיים בכפר
רוכשים בית בכפר? בררו על מחזור משכנתא!

אתם מתגוררים בעיר, בדירה קטנה שרכשתם במשכנתא שהתחייבתם לשלם במשך שנים רבות. היום, מסיבה כלשהי, אם בגלל הרצון לקרב את הילדים הקטנים לטבע, או בשל צרכים אישיים אחרים, התחלתם לחשוב על האפשרות לרכוש בית בכפר. אבל, מה תעשו עם המשכנתא שלקחתם? האם זה אומר שתצטרכו להתחייב לשתי משכנתאות? לאו דווקא.

המדינה מאפשרת לבעלי המשכנתאות להשתחרר מהמשכנתא הקודמת ולקחת משכנתא חדשה באמצעות פעולה שנקראת מחזור משכנתא.

למה בכפר?

אוויר צח, מרחבים פתוחים לרווחה, קצב חיים אנושי יותר. מה יש לא לאהוב בחיי הכפר? כאשר אתם מחפשים את בית החלומות באזור כפרי, ירוק, תוכלו ליהנות ממספר יתרונות בהשוואה למגורים בעיר:

חיי קהילה - החיים בעיר הגדולה מאופיינים בניכור, בחוסר קשר עם השכנים וחיי קהילה. בכפר, לעומת זאת, צפוי להניח שתוכלו ליצור קשרים אמיצים יותר עם השכנים שלכם, בעיקר אם הילדים שלכם לומדים באותה כיתה. הישוב הקטן לא מאפשר לכם להישאר אנונימיים לאורך זמן, והוא גם מזמן לכם לא מעט פעילויות שיפגישו אתכם עם תושבי הכפר האחרים.

טבע ומרחב נשימה - אחד הדברים שאנשים מבחינים בו כשהם עוברים לגור מחוץ לעיר, זה המרחב הגדול שלפתע עומד לרשותם. בית בכפר מאופיין לא רק במטר רבוע גדול יותר בתוך הבית, אלא גם בשטח גינה שמאפשר להרחיב את המגורים אל מחוץ לקירות הבית.

בבית בכפר אתם נהנים מחצר שבה הילדים יכולים לשחק, שבה אתם יכולים לארח על האש, ואם הכפר גם מספיק מרוחק מהעיר, תתפלאו לראות עד כמה השמיים בלילה מלאים בכוכבים נוצצים.

אין תנועה מסיבית בכבישים - יחסית לאזור העירוני, הכפר הרבה פחות עמוס בתחבורה רועשת ומזהמת. מה שמוסיף רוגע ושלווה לנפש שלכם.

לחיות את הטבע - אם אתם אוהבים לחיות כשהטבע ממש בסביבה הקרובה, אם אתם נהנים לא לראות את אורות המסעדות והחנויות מחלון הבית, אם לא אכפת לכם שקצת קשה להזמין פיצה בטלפון ישר לבית – אזי חיי הכפר בוודאי מתאימים לכם.

חיות מחמד - לאלה ביניכם שאוהבים חיות מחמד, המגורים בכפר הם הסביבה האידיאלית לגידול בעל חיים בבית. הרבה יותר קל לגדל כלב, למשל, עם חצר גדולה, מאשר בתוך דירה בבניין רב קומות בעיר.

הזדמנות ליהנות מיותר ויטמין G - ויטמין זה מייצג צמחייה, עצים וצמחים שנמצאים בהמוניהם בכפר. הם לא רק יפים אלא גם מציעים יתרונות רציניים שהמדע התחיל להבין רק לאחרונה. מחקרים מדעיים הראו שכאשר בני אדם חיים הרחק מהטבע ומהצמחייה, הם עלולים לסבול במספר דרכים.

לדוגמה, מחקר שערכה אוניברסיטת מישיגן מצא שכאשר בני אדם מבלים ולו רק דקות מעטות ברחוב צפוף בעיר, המסוגלות של המוח שלהם לקלוט מידע ולשלוט בדחפים, פוחתת. מחקר אחר מצא כי אנשים שרואים מדירותיהם נוף של בטון ואספלט דיווחו על רמות גבוהות יותר של תוקפנות ואלימות, בהשוואה לאלה שמחלונותיהם נשקף נוף של עצים וטבע.

אנשים שחיים בסביבה של עצים וצמחייה, חווים גם רמות נמוכות יותר של זיהום אוויר, אשר קשור למצבים של אסטמה ומחלות לב.

איך למחזר את המשכנתא?

לאחר שהחלטתם לעבור לכפר, תוכלו כאמור למחזר את המשכנתא שלכם. המשמעות היא שתיקחו משכנתא חדשה, באמצעותה תשלמו את החוב שנותר מהמשכנתא הקודמת, ותתחילו להחזיר מדי חודש את התשלומים עבור המשכנתא החדשה.

הדרך הקלה יותר, ולפעמים גם הזולה יותר, היא להשתמש בשירותיה של חברה לייעוץ משכנתא. מן הסתם, איש מקצוע שהוא יועץ משכנתא ותיק ומנוסה, יוכל לבדוק את כל ההוצאות הכרוכות בהחזרת המשכנתא הקודמת, ולקיחת משכנתא חדשה במקומה.

הנה כמה מהדברים שכדאי לבדוק כדי שלא יצא שכרכם בהפסדכם וכדי להבטיח שמחזור המשכנתא לא טומן בחובו הוצאות שכלל לא לקחתם בחשבון:

  • בדקו היטב מהו סכום ההחזר החודשי שאתם משלמים היום.
  • בדקו את גובה החוב שעדיין נותר לכם לשלם כדי לפרוע את ההלוואה. תוכלו להשתמש בלוח הסילוקין לפיו חושבו תנאי המשכנתא שלכם כדי לראות את מצב המשכנתא המעודכן להיום.
  • בדקו מהו סוג הריבית ומהו שיעור הריבית שאתם משלמים היום, בהשוואה לתנאי המשכנתא החדשה שמציע לכם הבנק היום.
  • בדקו היטב את כל סוגי העמלות שהבנק ידרוש מכם תמורת מחזור המשכנתא, כגון: עמלת פירעון מוקדם למשכנתא הקודמת, ועלויות עבור פתיחת תיק, עבור הערכת הנכס על ידי שמאי מוסמך, עבור שירותי עורך דין "וכדומה".
« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏