מה כדאי לבדוק לפני רכישת שטח או בית בשרון?

החיים בכפר
שטח חקלאי למכירה – מדוע כדאי להשקיע

איפה כדאי להשקיע יותר – בדירה או בקרקע חקלאית? מסתבר שבשנים האחרונות, הביקוש לרכישת קרקע חקלאית הופך ליותר ויותר משמעותי ומשתלם. רוכשים רבים חושבים מחוץ לקופסה יותר מאי פעם, ורואים בקרקע חקלאית אופציה טובה יותר ונכון לעכשיו, כזו שגם פחות מבוקשת מדירות לרכישה. בנוסף, כיוון שהביקוש לשטח חקלאי הוא לא רב ושייך למיעוט, כך המחיר שלו גם זול יותר.

רוצים לדעת עוד? במאמר זה נציג את הסיבות מדוע כדאי להשקיע בשטח חקלאי.       

ראשית כל מחיר

בואו נשים את כל הקלפים על השולחן. מה שמעניין אותנו קודם כל ולפני כל היתרונות הגלומים ברכישת שטח חקלאי למכירה, הוא כמובן המחיר. אז ככה, כיום ניתן לרכוש שטח חקלאי בסכום של החל מ-100,000 שקלים, תלוי בגודל השטח כמובן, מה שהופך אותו לזול באופן משמעותי משטח המיועד לבנייה.
 
עבור רכישת שטח חקלאי ניתן לקבל גם מימון מלא, עד 100% להשקעה ועקב טווח ההשקעה (בינוני – ארוך), עלות ההחזר החודשית על מימון הרכישה היא נמוכה באופן יחסי. כמה תשואה תקבלו? במקומות המיועדים לפיתוח, כמו בנימינה, תוכלו לקבל תשואה גבוהה, היכולה להגיע לעשרות אחוזים. 

קרקע פרטית או קרקע מהרשות? 

האם להשקיע בקרקע פרטית או בקרקע השייכת לרשות מקרקעי ישראל? יותר מ-90% מכלל שטחי מדינת ישראל, שייכים לרשות מקרקעי ישראל. לכן, אם תרצו לקבל בעלות מלאה על השטח החקלאי, שברכישתו אתם מתעניינים, עליכם לרכוש קרקע הרשומה בטאבו כפרטית.
 
רכישת קרקע השייכת לרשות מקרקעי ישראל, אינה מקנה לכם בעלות מלאה והרשות אף רשאית לדרוש אותה חזרה לחיקה.  
 

החברה היזמית ואזור הבנייה

כשאתם בוחרים את החברה היזמית שמוכרת לכם את השטח, וודאו כי מדובר בחברה אמינה, בעלת רקורד מוכח במכירות שטחים ובעלת חוסן כלכלי. בנוסף, בדקו שהשטח ממוקם באזורים המיועדים לפיתוח, כדוגמת בנימינה ופרדס חנה, שם השטחים הם בעלי פוטנציאל גבוה יותר למגורים ולכן, אזורים כמו אלה משתלמים יותר עבורכם להשקעה, מאשר שהם יישארו שטחים חקלאיים "לא מנוצלים".

איזבלה נכסים בכפר

שטחים למכירה נמצאים בכל מקום. עלינו לעשות חושבים טוב-טוב לפני שאנו ניגשים לתהליך הרכישה. אנו מקווים שעשינו לכם את החיים קלים יותר למציאת שטח חקלאי למכירה. החיים יהיו קלים אף יותר אם תתייעצו עם האנשים הנכונים והמקצועיים ביותר בתחום.
 
איזבלה חיה ברנס, ממושב ורבורג, היא בעלת ניסיון ומתמחה במכירת בתים ונחלות במושבים בשרון. עם ניסיון של שנים במכירת שטחים חקלאיים וידע שלא יסולא מפז, איזבלה תעזור גם לכם להגשים את החלום ולרכוש את השטח הבא שלכם להשקעה.
« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏