פגישה עם יועץ למשכנתאות יכולה להפוך את החלום שלכם לקניית בית פרטי למציאות. במאמר הבא תוכלו לבחון את אפשרויות המימון שעומדות בפניכם וכיצד לממשן עם יועץ משכנתאות.

החיים בכפר
חולמים על בית פרטי? יש משכנתא שמתאימה לכם

בית פרטי הוא שאיפה של הרבה זוגות ומשפחות בישראל. דווקא כאשר רוב הערים בארץ הולכות ונעשות צפופות יותר, רבים חולמים לגור בלי שכנים מלמעלה או מלמטה, עם שטח קרקע כלשהו שיספיק לגינה קטנה או שטח משחק לילדים מבלי לחפש כל הזמן חניה לרכב ובעיקר עם הרבה שקט.

החדשות הטובות הן שזה אפשרי. באפשרותכם לרכוש בית פרטי שכבר נבנה על ידי קבלן או כזה שדייריו הקודמים מעמידים למכירה, ובאפשרותכם אפילו לקנות נחלה ולבנות עליה את בית החלומות שלכם, כזה שאתם תהיו שותפים בתכנונו וכך יהיה מותאם באופן מלא לצרכים ולשאיפות שלכם.

אתם יכולים להפוך את החלום שלכם למציאות, והצעד הראשון שעליכם לעשות על מנת לממש אותו הוא להיפגש עם יועץ משכנתאות ולבחון את אפשרויות המימון שעומדות בפניכם.

מה צריך לדעת של משכנתא לקניית נחלה או בית פרטי?

אם ברצונכם לרכוש בית פרטי שכבר נבנה על ידי גורם אחר, למעשה מדובר במשכנתא רגילה כמו זו שניתנת לכם למטרת רכישת כל דירה אחרת. למעשה, רכישת בית פרטי "מן המוכן" חוסכת מכם את הצורך לעבור תהליכים בירוקרטיים מורכבים כמו הוצאת היתרי בנייה וכן הלאה.
 
לעומת זאת משכנתא שמטרתה קניית נחלה ובניית בית פרטי על מגרש היא נושא מורכב יותר. אם תבקשו משכנתא שמטרתה קניית הנחלה בלבד, לא תצטרכו להציג היתרים או תוכניות בניה, אולם אם תרצו שהמשכנתא תהיה מיועדת גם (או רק) למטרת בניית בית פרטי על המגרש, אז תצטרכו כבר להציג לבנק את כל האישורים הנדרשים מן הרשות המקומית לרבות תכניות בניה, הסכמים עם הקבלן וכל יתר הגורמים שמעורבים בפרוייקט.
 
כדאי גם לדעת שמשכנתא למטרת קניית נחלה או בניית בית נחשבת למשכנתא בסיכון גבוה יותר עבור הבנקים מאשר משכנתא לרכישת דירה, משום שאם חלילה לא תוכלו לעמוד בתשלומי ההחזר החודשיים אזי לבנקים יהיה לכאורה יותר קשה למכור את המגרש מאשר את הדירה.
 
לכן רוב הבנקים יעדיפו שלא לאשר לכם משכנתא עם אחוז מימון גבוה: בדרך כלל תוכלו לקבל עד 70-75 אחוזי מימון אם אתם רוכשים חדשים ובין 60 ל-70 אחוזי מימון אם אתם משדרגים, אבל כמובן שכל מקרה לגופו וזו עוד סיבה בעטיה חשוב לשוחח קודם כל עם יועץ משכנתאות מנוסה.
 
נקודה חשובה נוספת שכדאי להכיר היא העובדה שהסכום של המשכנתא לקניית נחלה ניתן בדרך כלל בבת אחת (שהרי עליכם לשלם בעבור הנחלה לבעליה), אולם משכנתא לבניית בית בדרך כלל ניתנת בחלקים, מתוך היגיון לפיו מדובר בתהליך ארוך ואין צורך במלוא הסכום בתחילתו אלא בשלבים על פי התקדמותו. 

לסיכום

בין כל טרדות היומיום, הקשיים והחשבונות שצריך לשלם, אל תמהרו לוותר על החלום לגור בבית משלכם. מאוד יכול להיות שקיים תמהיל משכנתא שיאפשר לכם להגשים אותו, וכדאי מאוד לכל הפחות לבדוק מה האפשרויות שלכם.
« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏