עשרת הדיברות לרכישת נחלה

החיים בכפר
עשרת הדיברות לרכישת נחלה

איתרתם מספר נחלות למכירה ואתם מתלבטים האם להתחיל בתהליך? שטח אדמה למכירה שמצאתם במושב בשרון כבש את לבכם אך אינכם יודעים מה הצעד הבא, בדיוק למטרה זו ריכזנו עבורכם 5 דברות עשה ו- 5 דברות אל תעשה, שיסייעו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר.

עשה – שוכרים ליווי מקצועי

ההחלטה איזו נחלה מבין נחלות למכירה בהם ביקרתם היא המתאימה לכם או חיפוש אחר שטח אדמה למכירה מלווים בחששות כבדים, בסיכון גדול ובהמון אנרגיות רגשיות ופיזיות. כבר בשלב הראשוני שכרו איש מקצוע שעבר קורס נדל"ן  שילוה אתכם לאורך כל הדרך, ייעץ, ינחה, ילווה ויוביל אתכם בשלב המכירה בעיקר בסכך הבירוקרטיה המורכב.

עשה – בדיקת מרחקים

בדקו את המרחק בין מיקום שטח האדמה למכירה למסלול הטבעי שלכם. גני הילדים או בתי הספר, מקומות העבודה, מרכזי הקניות ומרכזי התרבות. זכרו, מגורים בכפר אינם נתק אלא שילוב. מיקום נוח יוכל להעניק לכם את הטוב מכל העולמות.

עשה – בדיקה גורפת של בעלי הנכס

בצעו את כל הבדיקות הדרושות על מנת לדעת מי מחזיק בנחלות למכירה. האם זהו הבנק, המנהל, ידיים פרטיות או כונס נכסים. התשובה תעזור לכם להתקדם לשלב הבא.

עשה – ציפיות מול יכולות

ערכו כינוס משפחתי וחישבו יחד האם הנכס אותו אתם מעוניינים לקנות עונה על דרישות וצרכי המשפחה שלכם. ושאלה חשובה לא פחות, האם יש לכם את האפשרות לממן את הרכישה מבלי שהיא גוררת אתכם לסיכונים כלכליים גדולים שיש סיכוי שלא תוכלו לעמוד בהם.

עשה – אנשי מקצוע לבדיקת הנכס

הזמן את כל אנשי המקצוע הדרושים לשם הערכת הנכס או שטח האדמה למכירה מבחינה כלכלית וכמו כן בקשו שיעריכו עבורכם בהמשך את כמות העבודה הדרושה להשקעה בנכס לצורך מגורים. צוות מקצועי שכזה כולל לרוב מהנדס, קבלן, ארכיטקט וכו'.

אל תעשה – היזהרו מרמאים ואל תעניקו התחייבויות

גם אם הנכס או הנחלות למכירה שבדקתם מצאו חן בעיניכם מאד אל תפזרו הבטחות או תתחייבו בכתס לרכישה בטרם ערכתם את כל החישובים, ההיערכויות וההתייעצויות הדרושות. לא פעם אנחנו חוששים ממחטף של נכס ומסכימים למלא זכרון דברים או להעביר סכום כסף ראשוני, הימנעו מכך, בנדל"ן כמו בתחומים אחרים יש להאמין, אם הנכס אמור להיות שלכם העסקה תיסגר במידה ולא כניראה שזה לא היה צריך לקרות.

אל תעשה – משכנתא לוקחים רק לאחר בדיקה מדוקדקת

היזהרו מלקיחת משכנתא בטרם אישרתם את רכישת הנכס על ידי כל הגורמים הרלוונטיים. במקביל בקשו שאיש המקצוע ילווה אתכם גם בשלב הזה. זוגות רבים מתייאשים בשלב המשכנתא בשל ריבוי הבירוקרטיה.

אל תעשה – הימנעו מסיבוכים

נחלות למכירה או שטח אדמה למכירה יכניסו אתכם לסחרור אמיתי, בעיקר בשל היקשרותם אל גורמים ומוסדות רבים כמו: הסוכנות היהודית, האגודה השיתופית, שמאי מקרקעין, רשם האגודות, מינהל מקרקעי ישראל ועוד. הניחו לאיש המקצוע להבהיר לכם את תפקידו של כל גוף ולסייע לכם במילוי הפרטים והניירת הנלווית.

אל תעשה – אבדו את הבושה אמצו את הישירות

לצערנו הרב אתם עלולים להיתקל במקרים בהם ינסו לפתות אתכם בעסקאות שאינן חוקיות או רלוונטיות, הטיפ שלנו, אבדו את הבושה, שאלו את כל השאלות שאתם רוצים, גששו בשטח וחפשו מידע לגבי הנכס, המוכר, השכנים והקהילה במקום. גשו אל המזכירות ובקשו לדעת מידע כולל בנוגע לנכס. הוציאו מידע מהאינטרנט ומהמשרדים הממשלתיים השונים. באופן כללי מגיע לכם לדעת את כל המידע הקיים על הנכס באופן ישיר, לכן אל תמנעו מלחקור, בסופו של דבר העסקה לטוב או לרע היא שלכם.

למעבר למשקים למכירה לחצו

אל תעשה – אל תפחדו ואל תאמרו נואש!

התהליך כולו מאים אמנם, מלווה בלחצים וגורם בדרך הארוכה לא פעם לפיק ברכיים אך אם תעשו את הדברים ממש כמו שצריך, עם ליווי מקצועי של איש נדל"ן מהתחום הספציפי תוכלו לזכות בנחלה משלכם, עם המדשאה הירוקה בחזית ועם הילדים המשחקים בשמחה בדיוק כמו שחלמתם. 

 

קראו מדריך לקניית נדלן בשרון

« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏