מחשבון משכנתא

החיים בכפר
מחשבון משכנתא

 

מצאתם את בית החלומות שלכם או משק חקלאי מבטיח אבל חסרים לכם כמה שקלים, חצי מיליון נניח? זה בוודאי לא אומר שעליכם לוותר על החלום. משכנתאות הן הפתרון הטוב ביותר המצוי כיום המאפשר לזוגות צעירים לרכוש את ביתם הראשון, גם אם בידם עשרים או שלושים אחוז בלבד מערך הנכס אותו הם מעוניינים לרכוש.

ובכן, בישראל רכישת בית אינו עניין טכני בלבד, נדמה כי כל זוג, מרגע שבירת הכוס בחופה שובר את ראשו כיצד יבצע את המהלך החשוב בחייו, את הרכישה הגדולה, ויקנה בית. הסיבות לרוב הן רצון להימנע מבזבוז כספים גדולים על שכירות, לחץ, מההורים בעיקר, להיות בעלים של נכס וכן השפעה תרבותית ישראלית להיות בעל הבית, פשוט כך.

כל הסיבות טובות אך ישנן עדיין זוגות רבים חוששים מאד מתהליך נטילת המשכנתא ואפילו נמנעים ממנו, לרוב מפני שהם חוששים לטבוע בהלוואת ענק שלא יוכלו לעמוד בה. על מנת להפיג חלק מן החששות ולקבל פרופורציה לגבי הלואות משכנתא מומלץ לחקור את תחום המשכנתאות או לקבל ייעוץ משכנתאות ממומחה בתחום המשכנתא.

מחשבון משכנתא

אחד הכלים הנהדרים שהומצאו בעשורים האחרונים, בזכות פריצתו המטאורית של האינטרנט לחיינו, הוא מחשבון משכנתא. המחשבון הווירטואלי הזה מסייע לנו לחשב את עלות המשכנתא הצפויה לנו וגם לבצע בדיקה איזה סוג משכנתא מתאים לנו באופן אישי ובאיזו ריבית משכנתא אנו צפויים להתמודד.

התפעול של מחשבון המשכנתא פשוט למדי, אתם מזינים את הנתונים על פי בקשתו של המחשבון, לכל אחת מן הרובריקות המתאימות, סכום ההלוואה אותו אתם מבקשים לקחת (נניח 500,000 ש"ח), תקופת ההחזר הרצויה (10 שנים), החזר חודשי רצוי (עד 3000 ש"ח), מדדים וריביות כאלו ואחרות.

מחשבון המשכנתא מבצע את החישוב, לרבות ריבית המשכנתא ופולט את התוצאות בכמה וורסיות שונות, כולל נתונים אל מול עליות מדד צפויות או ירידות מדד צפויות המשפיעות שתיהן על גובה ההחזר החודשי כמובן.

מחשבון המשכנתא מצוי באתרי אינטרנט רבים, בראש ובראשונה של הבנקים הגדולים, שם ניתן לקבל מידע נוסף רב על המשכנתאות המוצעות בבנק הספציפי הזה. מלבד זאת תוכלו בהחלט להשתמש במחשבון משכנתא של אתרים אחרים, גם של יועצי משכנתא פרטיים שאינם מקושרים לבנק אחד, אלא יועצים בנוגע לתחום המשכנתאות באופן כללי.

ריבית משכנתא – מה חשוב לדעת

זוגות רבים אינם לוקחים בחשבון את הריבית למשכנתא ומגלים בסופו של דבר כי הסכום ההתחלתי אותו ביקשו לקחת כהלוואה הכפיל את עצמו ברבות השנים. זו אינה יכולה להישאר הפתעה, על הזוג לדעת מראש כי ריבית המשכנתא גבוהה יחסית וכי השפעתה על ההחזר החודשי עצומה.

בזמן ההתייעצות עם יועץ המשכנתאות יש לוודא כי הוא מבצע מולכם חישובים להחזרים עתידיים הכוללים את ריבית המשכנתא, בהתאם למדדים השונים, לעליות וירידות ושינויים צפויים עד כמה שניתן. בחירת משכנתא נכונה תהווה פרמטר חשוב מאד ביכולת שלכם לעמוד בה עם השנים.

 

 לקריאה של מדריך לרכישת נדלן במושב לחץ כאן

 

« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏