כל מה שרצית לדעת על תהליך רכישת בית במושב

החיים בכפר
תהליך רכישת בית במושב

רכישת בית היא תמיד עסקה מורכבת שדורשת משאבים רבים, ולא רק כספיים. רכישת בית במושב היא תהליך מורכב אף יותר לנוכח המהמורות הייחודיות שהן חלק כמעט בלתי נפרד ממנו – אבל כדאי לזכור לאורך הדרך שבית במושב הוא לא רק נדל"ן יקר ערך אלא גם הגשמת חלום על מגורים בסביבה ירוקה, ילדים שמתרוצצים בדשא ופסטורליה מכל עבר.

 

אישור מוועדת הקליטה – וגם ממנהל מקרקעי ישראל

רכישת בית במושב, במקרים רבים, אינה אפשרית ללא קבלת אישור מחברי המושב. לשם כך נפגשים המבקשים לעבור להתגורר במושב עם ועדת קליטה, ולעתים עוברים גם מבחני התאמה בחברות שזוהי מומחיותן. חשוב כמובן לוודא שאופי המושב אכן מתאים למועמדים: כך, למשל, משפחה חילונית שתרכוש בית במושב דתי תיאלץ לוותר על חלק ממנהגיה ולא תפיק את מלוא התועלת מהנכס.

 

גוף נוסף שיש לעבור בו בדרך להגשמת החלום הוא מנהל מקרקעי ישראל – רוב אדמות המושבים בישראל שייכות למנהל, כך שגם רכישת נחלה במושב (כלומר משק חקלאי שבין השאר כולל בית מגורים) וגם רכישת בתים למכירה  או לחלופין דירה להשקעה  באחת ההרחבות הרבות שצצו ברחבי הארץ דורשת מספר הליכים בירוקרטיים מול גוף זה.

 בית במושב

יתרונות סוכן נדל"ן מקצועי בתחום 

ניתן, כמובן, לנסות לרכוש בית במושב ללא עזרה מאיש מקצוע בתחום הנדל"ן – אולם מדובר במעשה מסוכן למדי, שעלול להסב נזקים כספיים של ממש ולהסתיים בשברון לב.

 

ראשית, מצאי הדירות והמשקים למכירה מצומצם למדי (גם אחרי שקרקעות רבות הופשרו להרחבות), ומאחר שלא כל בית בכל מושב מתאים לכל אדם, הרי שחיפוש ללא העזרה של סוכן נדל"ן מנוסה עלול להימשך זמן רב במיוחד ולהפוך לחוויה מייאשת.

 

שנית, סוכן נדל"ן שחי את השטח ומכיר את המושבים השונים מסייע לאדם המבקש לרכוש בית במושב להגיע למקום שאכן מתאים לו, וכן ליצור אינטראקציה נכונה וטובה עם ועדת הקבלה של אותו מושב.

 

בנוסף, מאפשר איש מקצוע בתחום לדלג בקלילות מעל המהמורות הבירוקרטיות ומקצר משמעותית את פרק הזמן הנדרש לשם הליכים אלה.

 

רישום בטאבו

עיקר הבירוקרטיה היא, כאמור, מול מנהל מקרקעי ישראל, אולם ישנם מקרים הדורשים גם בדיקה מדוקדקת בטאבו ורישום בו – סיבה נוספת לשכור את שירותיו של סוכן נדל"ן מקצועי בדרך למימוש מוצלח במיוחד של החלום על מגורים במושב ואיכות חיים גבוהה במיוחד.

 

איזבלה, איתכם בכל שלב בדרך

אנחנו במשרד התיווך איזבלה מזמינים אתכם ליהנות מליווי אישי לאורך כל התהליך, ליווי שיחסוך לכם את ההתלבטויות, את תחושות הספק וגם לא מעט כסף. יועצי הנדל"ן שלנו מכירים את תשתיות הנדל"ן המקומיות באופן מקצועי ואישי, לרבות השטחים החקלאיים הפנויים למכירה, את בעליהם, את ההיסטוריה המקומית של היישוב בו הם ממוקמים וכן את האנשים הנכונים במנהל מקרקעי ישראל וגופים ציבוריים נוספים.

 

צרו עמנו קשר, קבעו פגישת היכרות ללא התחייבות.

אנחנו באיזבלה נשמח לעמוד לרשותכם תמיד: 052-8580450

« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏