שטח חקלאי למכירה - שוק הקרקעות החקלאיות

החיים בכפר
שטח חקלאי למכירה - שוק הקרקעות החקלאיות

 חלקת אדמה, אולי אפילו בית

בעקבות מחירי הנדלן הגואים, מחפשים רבים פתרונות אפשריים באמצעותם יוכלו לרכוש לעצמם איזו פיסת אדמה. פתרון עכשווי ופופולארי במיוחד הינו רכישת שטחים חקלאיים. מדובר בשטחים המיועדים לעיבוד חקלאי ואינם מורשים לבניה לצורך מגורים. התקווה המונחת בבסיסה של רכישת שטחים אלו היא הסיכוי שבעתיד הקרוב או הרחוק יופשרו שטחים אלו לשטחי מגורים.

מכיוון שהאוכלוסיה הולכת וגדלה, ועימה גדל הביקוש לשטחי מגורים, קיים סיכוי סביר שהרשויות יאלצו לאשר תכניות להפשרת קרקעות חקלאיות ולאשר בניה למגורים. אולם, לא כל קרקע תופשר, לא עכשיו, ואולי לא אי פעם. מה גם שהיטל ההשבחה המוטל על שטחים מופשרים עשוי לגדול ובכך לערער את כדאיות הרכישה. כמו בכל סיכוי גדול, טמון גם סיכון שכדאי להכירו היטב.

שטח חקלאי למכירה

לעשות שעורי בית

לא קשה למצוא שטח חלקאי למכירה. כיום ישנן קרקעות חקלאיות רבות המוצעות למכירה, אך על מנת לסנן את הקרקעות הכדאיות ביותר יש לערוך תהליך רציני של חיפוש ובדיקה.

ראשית- יש לבדוק את קרבתו של השטח לאיזור מגורים. לשטח חקלאי הנמצא בסמוך לאיזור מגורים סיכוי טוב יותר להפשרה. זאת מכיוון שטבען של שכונות מגורים לגדול, ובדרך כלל - אל עבר השטחים החלקאיים הסמוכים להן.

מומלץ גם לבדוק אם השטח מופיע בתכניות מתאר מקומיות או ארציות. שטח המופיע בתכניות - סיכוי סביר שיופשר, ואולי אפילו בקרוב.

שנית- יש לבדוק האם קיימת סיבה נראית לעין לא לאשר את הפשרת הקרקע, סיבות נפוצות הינן: קירבה לשטח צבאי, שמורת טבע או תוואי של נחל. סיבה נוספת היא קיומו של מפעל סמוך. קיים טווח בטיחות שמחיבות הרשויות, בין שטח המיועד למגורים לשטח תעשייתי.

מעבר לכל ההמלצות הנ"ל, הכי כדאי לבקר בשטח ולראות את הדברים במו עיניכם לפני שמתחילים בתהליך הבדיקה, לעיתים קרובות מאפייני השטח גלויים לעין, וניכר להבחין בהם בקלות. יותר מכך- חשובה גם תחושת הבטן ונטיית הלב. לפעמים זו התשובה לכל שאלה או התלבטות.

קשה להחליט?

שוק הקרקעות החקלאיות הינו שוק משגשג ופורח בימים אלו. רבים טוענים כי גם אם הקרקע לא תופשר בעתיד הקרוב, עדיין מהווה רכישת שטח חקלאי השקעה סולידית ושקטה ובעיקר- נכס שיוכלו הרוכשים להשאיר אחריהם.

בעקבות זאת הוקמו חברות רבות המתמחות ביעוץ ובשיווק אדמות אלו. חברה אמינה ומקצועית תוכל לסייע ברכישה נבונה ובהשקעה משתלמת.

במשרד הקטן של איזבלה בשדה ורבורג, ניתן לקבל יעוץ והכוונה בתהליך החיפוש בכדי למצוא את השטח המתאים ביותר עבורכם באיזור השרון. באיזור זה מבחר הנכסים מצומצם, השוק תחרותי והנכסים הינם ברובם על אדמות מינהל. ההיכרות המדוקדקת עם האיזור עוד מילדות, ההכשרה המקצועית הנרחבת והעבודה רבת השנים, יאפשרו לאיזבלה לעזור לכם להפיק את המיטב מתהליך הרכישה.

איזבלה, נכסים בכפר, מושב שדה ורבורג. טלפון: 052-8580450

« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏