חיים בתוך בועה - הנדל"ן בישראל

החיים בכפר
חיים בתוך בועה - הנדל"ן בישראל

מאז שנת 2007 מחירי הדירות והנכסים השונים בתחום הנדל"ן לא מפסיקים לעלות. על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בטווח של 6 שנים, בין 2007 ל- 2012, עלו מחירי הדירות ב- 72%, נתון דרמטי מאין כמוהו שמעלה את השאלה האם קיימת בישראל בועת נדל"ן ואם כן, האם היא עתידה להתפוצץ כפי שכבר קרה במדינות אחרות דוגמת ספרד, אירלנד וארה"ב.

חשוב לציין כי בועת נדל"ן היא מצב מסוכן מאין כמוהו, שכן בועות דינן להתפוצץ ואם מחירי הנדל"ן עולים בצורה דרסטית, הרבה מעבר לכוח הקנייה של האוכלוסייה וללא הצדקה כלכלית לכך, בסופו של דבר נוטלי המשכנתאות הרבים לא יוכלו לעמוד בנטל, מחירי הדיור ירדו בצורה חדה ובתים רבים פשוט יישארו ריקים, כפי שקרה למשל בספרד.

    למה מחירי הדירות לא מפסיקים לעלות?

הסיבה העיקרית היא שהיצע הדירות החדשות פשוט לא מכסה את הביקוש שמתווסף מדי שנה עקב הגידול באוכלוסייה. בנוסף הדירות בימינו הופכות גדולות יותר ויותר, ועל כן גם יקרות יותר ויותר, וגם המעבר לבנייה רבת קומות ולמגדלים מייקר את עלויות הבנייה ועל כן את מחירי הדירות.

לממשלה חלק נכבד בעליית מחירי הדירות, שכן רוב הקרקעות בישראל שייכות למדינה. כמות הקרקעות המשוחררת מדי שנה לשוק על ידי מנהל מקרקעי ישראל על מנת שניתן יהיה לבנות עליהן  מצומצמת מאוד, בוודאי ביחס לצרכים של האוכלוסייה, והתוצאה: הקבלנים משלמים יותר על הקרקע ובאופן טבעי מגלגלים את העלות הגבוהה על קוני הדירות.

בנוסף, עקב ההיצע המצומצם של אפשרויות עבודה בפריפריה, בשילוב העובדה שהתשתיות התחבורתיות במדינה אינן מפותחות, נאלצים רבים להתגורר במרכז הארץ, ועל כן באזור זה העלויות גבוהות במיוחד.

גם בנק ישראל תורם לעליית מחירי הדירות בכך שהוא שומר על ריבית נמוכה מאוד, והופך את ההשקעה בנדל"ן לאטרקטיבית יותר.

 

    הפתרון - קניית נכסים במושבים

 

מצד אחד, החשש מפני היווצרותה של בועת נדל"ן מרתיע מי שמעוניין לרכוש נכס עקב החשש שמחירו ירד באופן חד לאחר התפוצצות הבועה. מצד שני, העלייה העקבית והמתמשכת במחירי הדיור עלולה לגרום למי שממתין עם רכישת נדל"ן לשלם יותר בעתיד. מה עושים? דרך אחת היא רכישת נדל"ן בחו"ל ע"י שימוש בשירות העברות כספים לחו"ללהשקעה מסוג זה, יש צורך להתייעץ עם בעלי מקצוע מנוסים, בעלי ידע בתחום הנדל"ן הבינלאומי.

דרך טובה לא פחות היא  לרכוש נכסים במושבים, רק לאחר ייעוץ מאנשי מקצוע מיומנים ואמינים, שיבטיחו עסקה משתלמת בכל מצב.

 

במשרד הקטן והאיכותי של איזבלה בשדה ורבורג, ניתן לקבל יעוץ והכוונה בתהליך החיפוש בכדי למצוא את השטח המתאים ביותר עבורכם באיזור השרון ואת העסקה המשתלמת ביותר.

 

 

 

ליצירת קשר עם איזבלה נכסים בכפר לחצו כאן.

איזבלה, נכסים בכפר, מושב שדה ורבורג. טלפון: 052-8580450

« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏