טרנד ההשקעה בדירות

החיים בכפר
טרנד ההשקעה בדירות

הזהב פאסה, הנפט בירידה, הריביות שנותנים הבנקים שוליות והמניות לא אמינות. כך הפכה ההשקעה בדירות לטרנד הכי ישראלי שיש

הבדיחה הידועה של הגששים מספר שאת הכסף מחביאים מתחת לבלטות, ברבות השנים ההשקעה של כספינו הפכה להיות אפקטיבית במיוחד בכל הקשור במניות. אלא שגם נפילת המניות הגדולה בסוף שנות ה-80 וגם התפוצצות הבועה בראשית המיליניום הפכה גם את האפיק הזה למסוכן עבור המשקיע הרגיל.

בשנים האחרונות הפכו גם אפיקי ההשקעה בחשבונות בבנקים ללא אטרקטיביים עקב הריביות האפסיות שהם מניבים. כך, עלה וצמח בשנים האחרונות מוטיב ההשקעות בדירות. זה החל כבר בשנות ה-70, אבל בהתחלה היה שמור למביני עניין. מי שידע לעשות את   המכה וקנה נכסים באזור המרכז ובמיוחד בתל אביב ב15 השנה האחרונות, הצליח להרוויח כספים שהוא לא היה יכול לעשות בשום אפיק השקעה אחר.

לדוגמה, דירות חדשות בתל אביב הכפילו את שיווין בממוצע בשבע השנים האחרונות.

בשנים האחרונות ההשקעה בדירות הפכה להיות חוצת מרכז, כלומר גם בערי הפריפריה החלו רוכשי הדירות להשקעה לקנות דירות. כך לדוגמא, בפרויקטים שיוזם היזם אמיר יקותיאל בהוד השרון, חלק מהרוכשים הם משקיעי דירות שלוקחים בחשבון שמחירי הדירות בעיר יעלו בחדות בשנים הקרובות וכך הם יוכלו לקבל תשואה נאה על ההשקעה, כולל כאמור הפרויקטים של אמיר יקותיאל.

אז איך מאתרים דירות להשקעה

כדי למצוא את הדירה הנכונה להשקעה   אנחנו צריכים לעבוד במספר אפיקים. ראשית, הדבר החשוב ביותר הוא להבין כמה כסף אנחנו רוצים להשקיע בדירה שכזו. יש הבדל תהומי אם יש בדינינו 300 אלף שקל פנויים להשקעה או 2 מיליון שקל פנויים להשקעה. לאחר שביססנו את סכום הכסף להשקעה, אנחנו צריכים לבחור אזור בארץ בו נרצה להשקיע.

באזורי הפריפריה אין ספק בכלל כי המחירים יהיו נמוכים לאין שעור מאזור המרכז, אבל גם היכולת להשכיר את הדירה תהיה קשה יותר וגם המחיר שנקבל עבור הדירה לחודש יהיה נמוך משמעותית מדירה באזור המרכז או השרון.  אחד השיקולים המרכזיים הוא הביקוש שיש לדירה. בשנים האחרונות אם התרחבותן של המכללות והעליה ברמת הרחיים של הסטודנטים ישנו ביקוש הולך וגובר לדירה באזורים בהם גרים סטודנטים.

יש בארץ הרבה מאוד אזורים כאלו, אבל אם היינו צריכים למרכז את האזורים המבוקשים היינו מדברים על חיפה (בגלל הטכניון ואוניברסיטה) באר שבע (בגלל האוניברסיטה) ואזור השרון המזרחי (בגלל שפע המכללות ומכיוון שבאזורים המערביים של השרון, קרי הרצליה ורמת השרון, מחירי הדירות עדיין מאוד גבוהים)

העתיד בהוד השרון

עכשיו, כדאי לעצור רגע ולראות מה מתרחש בהוד השרון בשנים האחרונות. מכללת שערי משפט, ומכללות אחרות שקבעו את בסיס באזור משוועות למגורים עבור הסטודנטים שלהן, בנוסף בעיר הולכים ונבנים פרויקטים רבים, למשל של היזם אמיר יקותיאל, כך שיש היצע עבור רוכשי דירות להשקעה.

הדבר השלישי הוא החזון של ראש העיר, חי אדיב לפתח את העיר ולהפוך אותה למרכז השרון. כל הגורמים האלו, מביאים אותנו למסקנה שאזור הוד השרון הוא אחד האזורים המובילים בארץ בכל הקשור לדירות להשקעה.

« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏