כיצד נקבע תמחור של משקים למכירה באיזור השרון?

החיים בכפר
כיצד נקבע תמחור של משקים למכירה באיזור השרון?

אזור השרון הפך בשנים האחרונות לאזור מבוקש מאד. הסיבות לכך הן ברורות. זהו אזור קרוב מאד לאזור תל אביב וגוש דן, שם נמצאים מרכזי תעסוקה רבים. זהו אזור איכותי עם יישובים קטנים ופסטורליים שמאפשרים למשפחה צעירה או לזוג מבוגר, ולכל מי שרוצה לגור במרכז בלי להרגיש את המרכז, לחיות חיי כפר. בנוסף, זהו מקום עשיר בתרבות, אפשרויות חינוך והתפתחות, מרכזי בילוי וקניות ונגישות גבוהה לכל אזור בארץ, בזכות הסמיכות לכבישים הראשיים.

הביקוש לאזור גרם לרבים מהחקלאים ומהמשפחות הותיקות ביישובים הכפריים למכור את המשקים הישנים. כיום ניתן למצוא משקים למכירה בכל אזור השרון – מחדרה, דרך עמק חפר ואזור החוף ועד ליישובים הכפריים הסמוכים להרצליה ולהוד השרון. כיצד נקבע התמחור של שטח חקלאי למכירה באזור זה?

תמחור משקים למכירה באיזור השרון

אטרקטיביות:

בראש ובראשונה, המחיר של השטח נקבע לפי האטרקטיביות שלו והביקוש למשקים ולשטחים באזור שבו הוא נמצא.

אזור השרון הוא אזור רחב בו יש יישובים מסוימים שנחשבים ליוקרתיים ואיכותיים יותר מאחרים, יישובים אחרים כמו קיבוצים ומושבים שעדיין שומרים על שמרנות מסוימת ומציעים בעיקר פיתוח בהרחבות ופחות במשקים עצמם ויש אזורים שנחשבים פחות אטרקטיביים. המחירים של משקים למכירה באזור, כמו בכל אזור אחר, נקבעים קודם כל לפי הביקוש לאזור, איכות האזור, האפשרויות המוצעות בו.

כך לדוגמה אזור כמו עמק חפר שהיה בעבר אזור חקלאי רגוע למדי, הופך בשנים האחרונות לפנינת נדל"ן, כאשר משפחות צעירות רוצות להתגורר בו ולהנות מכל התנאים הפסטורליים והרגועים, במרחק נסיעה קצר מערי המרכז.

אפשרויות פיתוח ובנייה:

התהליך של הצעת שטח חקלאי למכירה הוא לא תהליך פשוט. לרוב מתבקש מהמוכר ומהקונה לעבור דרך חתחתים בירוקרטית. מי שיקנה בסופו של דבר את השטח יצטרך להתמודד עם תהליך של הפשרת השטח והפיכתו לשטח שאפשר לבנות עליו יחידות דיור.

למרות שמדובר בהשקעה טובה לטווח הארוך והזדמנות להרוויח לא מעט כסף על חלוקת השטח ומכירתו לבנייה, או בנייה של יחידות דיור למכירה, עדיין התהליך דורש בדיקה מוקפדת של השטח. שטחים שנמצאים במיקום אטרקטיבי ושמיועדים לשינוי ייעוד הם כמובן יקרים ומבוקשים יותר.

שירותים קהילתיים ופוטנציאל לאיכות חיים

תמחור של משק חקלאי למכירה שמיועד בסופו של דבר לבנייה נקבע גם לפי מה שמסביבו. כאשר רוצים לתכנן ולבנות יחידות דיור, צריך לחשוב על דברים כמו פיתוח יישובי, פוטנציאל לחיים תרבותיים עשירים ונוחים, שירותים קהילתיים וכדומה. ככל שהמיקום עונה על הדרישות האלו כך המחיר של השטח יהיה גבוה יותר.

מכיוון שאזור השרון הוא אזור מתפתח שנחשב לאיכותי מאד משקים למכירה שנמצאים בסמוך לאזורי פיתוח נחשבים ליוקרתיים ויקרים יותר ומחירם עולה. משקים שנמצאים באזורים שעדיין אין בהם תשתיות של שירותים קהילתיים, כבישים, בתי ספר ומוסדות תרבות נחשבים לפחות אטרקטיביים, אך באזור מתפתח כמו אזור השרון בסופו של דבר גם המחיר שלהם עולה. 

מעוניינים למכור או לקנות בתים ונחלות במושבים בשרון? 

« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏