מה כדאי לבדוק לפני רכישת שטח או בית בשרון?

החיים בכפר
מה כדאי לבדוק לפני רכישת שטח או בית בשרון?

אזור השרון נחשב לאחד האזורים המבוקשים ביותר בארץ. יישובים כמו בני ציון, בצרה, בית יהושע, אודים ואחרים מושכים אליהם לא מעט משפחות שרוצות להנות מהאווירה הפסטורלית, מהצע הבתים והמגרשים הרבים ומתחושה של כפר, תוך שהם נמצאים במרחק קצר ממוקדי תעשייה, בילוי, חינוך ותרבות. הקרבה לערים הגדולות נתניה, הרצליה, רמת השרון ותל אביב, לצד מרכזי התעשייה המפותחים בערים כמו רעננה, הרצליה פיתוח והוד השרון מביאים לאזור לא מעט מתעניינים שרוצים לגור בכפר ולהרגיש הכי קרוב לעיר.

למרות הביקוש והפיתוי, חשוב לבדוק כל נכס וכל מגרש לפני שמחליטים לרכוש אותו. מהם הדברים שדורשים בדיקה מבעוד מועד?

בדיקת האזור:

עוד לפני המחשבה על שטח מסוים או על בחירת בית חלומות בשרון, חשוב להקדיש מחשבה לסוגיית האזור עצמו. האם האזור מתאים לכם? האם אתם רואים את עצמכם משתקעים בו? האם המושב או היישוב מתאימים לכם? איזו אוכלוסיה מתגוררת במקום? כל הפרמטרים האלו ישפיעו על החיים שלכם במקום בטווח הארוך ולכן כדאי להשקיע בכך מחשבה רבה.

בדיקת השטח או הנכס בראייה לטווח ארוך:

האם מדובר בנכס שיש לו פוטנציאל? האם מבחינה עיצובית הוא מתאים לנו? כמה נצטרך להשקיע כדי לבנות על השטח את בית חלומותינו? האם השטח גובל בשדות שעליהם לא ייבנו בקרוב מגדלים? אולי דווקא באזור פיתוח? כל הדברים האלו משפיעים גם כן על החיים של מי שיבחר לקנות או לבנות במקום. לכן חשוב לבדוק מהן התוכניות לפיתוח האזור, האם הפוטנציאל לאיכות חיים נשמר לאורך זמן.

בדיקת שווי:

האם השטח או הנכס שווים את המחיר שמוצע עליהם? אזור השרון הוא אזור מבוקש מאד שבו יזמים רבים משקיעים סכומי כסף גבוהים. חלק מהיישובים בשרון נחשבים ליישובים יוקרתיים והמחירים בהתאם. לפני שאתם קונים בית בשרון או שטח לבנייה, חשוב לבדוק האם השווי של הנכס זהה לרמת ההשקעה והמחיר הנדרש מכם.

האם המקום מתאים לאורך החיים שלכם?

אזור השרון מציע לא מעט אפשרויות מגורים. יש יישובים שקרובים יותר למרכזי תעסוקה ובילוי, אחרים מרוחקים ופסטורליים מאד. יש יישובים שהם עדיין כפריים לחלוטין ויש כאלו שמשלבים אווירה כפרית עם שירותים עירוניים. חשוב לבדוק ולשאול את עצמכם איזה סוג של יישוב מתאים לכם, כיצד אתם רואים את החיים שלכם בעתיד בבית שתקנו או תבנו בשטח מסוים.

האם מדובר בהשקעה טובה לטווח הארוך?

ברוב המקרים קניית בית בשרון היא השקעה טובה, כיוון שמדובר באזור מבוקש מאד. שטחים חקלאיים שנמכרים כיום ועוברים תהליך הפשרה יכולים להניב בעתיד רווחים גבוהים. עם זאת, חשוב לזכור שכל מקרה הוא לגופו וצריך לבדוק היטב מה הפוטנציאל של הבית או השטח והאם הוא יוביל לרווחים או יניב השקעה טובה לטווח הארוך. 

« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏