בדיקות לפני רכישת דירה בשרון

החיים בכפר
בדיקות לפני רכישת דירה בשרון

רכישת קרקע ו/או דירה היא תהליך מורכב אשר עלול לכלול שלבים רבים ולארוך לא מעט זמן. מדובר בבדיקות רבות ובירורים שונים מול רשויות המדינה וגם בדיקות שמבצעים אלה שמעוניינים לרכוש את הקרקע או הדירה. מי שנמצא בצד הרוכש רוצה לדעת שהקרקע אינה משועבדת או שאינה בשימוש של גורמים עוינים או כאלה שעלולים עם הזמן להגיע ולדרוש עליה בעלות ומי שמעוניין לרכוש דירה ירצה לברר כמה שיותר פרטים אודות השכונה ואזור המגורים, כמו גם על המצב של הדירה עצמה בטרם ייכנס לגור בה.

ישנם בירורים ובדיקות שניתן לבצע באופן עצמאי לבד אך ישנן גם לא מעט בדיקות שחובה שתתבצענה על ידי איש מקצוע בתחום הבנייה וההנדסה. למשל - בדיקות הקשורות למצבה של דירה בטרם נכנסים לגור בה או אפילו לפני כן - לפני שמחליטים לרכוש אותה. איש מקצוע יוכל לבדוק את הצד הפנימי של הקירות, יוכל להעריך מה מצב רשת החשמל, החוטים והכבלים, האם מערכת האינסטלציה פועלת באופן תקין והאם הדירה נחשבת במצב טוב או פחות מכך.

רכישת קרקע באזור השרון

באזור השרון כולו (כמו גם באזורים נוספים ברחבי המדינה) ישנן קרקעות רבות שאין בהן שימוש ואט אט עם הזמן הן עוברות הסבה ושינויים שהופכים אותן למתאימות לבנייה לצורכי מגורים. אדם אשר מעוניין ברכישה של קרקע באזור השרון עושה זאת מפני שהוא מכיר את האזור, אולי גדל בו ולא מעוניין להתרחק מקרובי משפחה, חברים או מכרים או שלוקח חלק בפיתוח והקמה של יישוב קהילתי חדש. בנוסף לכך, מי ששוקל לרכוש קרקע באזור השרון מודע ליתרונות של אזור זה ועל סמך אלה בוחר לבנות באזור זה את הבית שלו.

גם תהליך של רכישת קרקע מערב לא מעט גורמים רשמיים, שלבים בירוקרטיים, מילוי טפסים, הגשת בקשות והמתנה (שעלולה לעיתים להיות מורטת עצבים) לתשובות או אישורים. בדיקות הקשורות ברכישת קרקע תיתנה מענה לבעלות קודמת על הקרקע (במידה והייתה), בדיקת השימוש הקודם של הקרקע ו-ווידוא שניתן לבנות עליה בית מגורים, במידה וזו הכוונה וזה הרצון של מי שמעוניין ברכישתה. מי שמתחיל את התהליך יודע שצפויה לו דרך ארוכה עד להשגת האישורים הדרושים עוד לפני שיתחיל בתהליך הבניה הלכה למעשה.

בדיקות לפני רכישת דירה

מי שמעוניין למכור דירה ירצה לבטח לסיים את העניין כמה שיותר מהר ולכן ייתכן ולא יספק מידע אמין ומלא על מצב הדירה. זו הסיבה שהצד המתעניין חייב לשכור את השירותים של אנשי המקצוע הרלוונטיים כדי שיבצעו בדיקה לפני רכישת דירה, פנים הקירות וכל מה שקשור בבלאי טבעי או תקלות שהיו בדירה. חשוב לדעת את הדברים האלה כדי להחליט האם המחיר הנדרש עבור הדירה כדאי ומתאים למצבה האמתי.

מעוניינים ברכישה של קרקע באזור השרון? צרו קשר כבר יום! 052-8580450

 

 

« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏