משקים חקלאיים למכירה

החיים בכפר
משקים חקלאיים למכירה

צמצום ענף החקלאות בישראל, הביקוש הגדול לאדמות איכותיות בשרון ובאזורים מבוקשים אחרים והדור של החקלאים שהולך ופורש, הובילו את ענף הנדל"ן לשינוי. אדמות חקלאיות מוצעות כיום למכירה על ידי מושבים בשרון ובאזורים נוספים ומעניקות הזדמנות להשקעה ולהתפתחות.

שטחים למכירה שהיו בעבר חקלאיים והיום עושים הסבה לצרכי מגורים או מסחר הופכים את הנוף שלנו לשונה, אבל מאפשרים למשפחות ולזוגות צעירים, כמו גם למשקיעים, למצוא פתרונות דיור חדשים במקומות הכי אטרקטיביים בארץ.

עם זאת, חשוב לזכור שתהליך קנייה של משק חקלאי דורש התמודדות לא פשוטה עם בירוקרטיה והתהליך יכול לקחת זמן רב.

 

משק חקלאי בשדה ורבורג

חולמים על כפר, קרוב לעיר

היתרונות של רכישת משק חקלאי בשרון ובאזורים אטרקטיביים נוספים ברורים. מדובר באזורים איכותיים, בהם מתגוררת אוכלוסיה ברמה גבוהה ויש שפע של אפשרויות להתפתחות אישית ומקצועית.

למרות שמדובר על חיים בכפר, חלום רטוב של לא מעט אנשים, אזור השרון מציע קרבה לערים כמו כפר סבא, רעננה, חדרה, נתניה, הרצליה וגם תל אביב. אפשר למצוא שטחים למכירה בתוך היישובים הקטנים, שמספקים סביבה כפרית ופסטורלית ומצד שני להיות קרובים למוקדי תעסוקה, חינוך ובילוי. כך נהנים משני העולמות.

תהליך בירוקרטי שבסופו נהנים מאיכות חיים

בין אם אתם מחפשים נכסים למכירה לצרכי השקעה או להקמת בית משלכם, חשוב לדעת שמדובר בתהליך בירוקרטי לא פשוט. בהרבה מהמקרים התהליך יימשך לאורך חודשים ארוכים. לאחר קניית הקרקע, צפוי תהליך הפשרה. תהליך זה הופך את הקרקע החקלאית לקרקע המאושרת לבנייה ופיתוח.

התהליך כולל בין היתר דו"ח שמאות שבודק את השטחים החקלאיים במשק ומוודא שמדובר בקרקע בעלת פוטנציאל פיתוח. בנוסף, מושבים בשרון ובאזורים נוספים בארץ עיגנו את השימוש בקרקעות חקלאיות בהסכמים בין חברי המושב והנהלתו ובין גופים שונים.

חשוב לבדוק למי שייכת הקרקע וממי קונים את המשק והאם יש תנאים מיוחדים או פרוצדורות שצריך לעבוד בדרך להשלמת המכירה.

משק למכירה במושב צופית

 

במשקים החקלאיים נרשמת הקרקע במנהל מקרקעי ישראל ולעיתים גם בסוכנות היהודית לכן חשוב לבדוק האם לבעל המשק יש זכויות מכירה, האם האגודה היא בעלת הזכויות או כל גוף אחר, בהתאם להסכם של בעל המשק עם הארגונים הללו או עם אגודה שיתופית במושב.

דבר נוסף שחשוב לדעת לפני רכישת שטחים למכירה בשרון הוא שבכל המושבים יש להתקבל לחברות. תהליך זה מתקיים היום גם במושבים שבהם השטחים הופרטו, זאת כדי ליצור חיבור הומוגני בתוך הקהילה.

למרות שמדובר בתהליך שמעורר לא מעט ביקורת כיום, הוא חלק בלתי נפרד מתהליך הרכישה של בית חדש או משק חקלאי בכל יישוב מאוגד בארץ.

הזדמנות לחיים אחרים בכפר – בלי לוותר על העיר

רכישת משק חקלאי בשרון ובאזורים סמוכים למרכז היא הזדמנות נדל"נית לכל מי שמוכן להתחיל תהליך ארוך, תוך ראייה של הרווחים בסוף הדרך. איכות חיים, הזדמנות נדל"נית בעלת ערך גבוה וחיים שקטים ורגועים במקומות היפים במרכז. 

« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏