הבדל בין מושבים בדרום השרון למושבים בצפון השרון

החיים בכפר
הבדל בין מושבים בדרום השרון למושבים בצפון השרון

אזור השרון הוא אזור רחב שנפרש בין חדרה ועד לפאתי הרצליה. בטווח הזה ישנם אינספור מושבים שכיום מציעים מגוון של אפשרויות נדל"ניות. ממציאת משק חקלאי למכירה ועד לבית החלומות במושב, מהם ההבדלים בין מושבי צפון השרון ומושבי דרום השרון?

 

הדרום – האזור המבוקש והמנוסה יותר בענייני נדל"ן

בעוד שאיזור דרום השרון תמיד היה מבוקש מאד, בעיקר בזכות מספר מושבים מבוססים שהציעו כבר לפני שנים משק חקלאי למכירה שהפך בסופו של דבר לבית אחד או שניים או יותר, איזור הצפון הוא עדיין איזור חקלאי מאד.

מושבים בשרון כמו בצרה ובני ציון, שממוקמים בדרום השרון, הופכים לאט לאט ממושבים חקלאיים לחלוטין – כפי שהיו לפני שנים למושבים שבהם אפשר למצוא וילות ובתים גדולים ומעוצבים, אטרקציות כמו בתי קפה, גלריות וחנויות לצד עסקים חקלאיים שהפכו תיירותיים יותר.

אלו מושבים מבוססים שכבר עברו תהליכי נדל"ן שונים והקרקע בהם יקרה יותר. המושבים האלו מתאימים למי שרוצה למצוא בית למכירה במושב מבוסס ומסודר, לרוב בית גדול בסטנדרטים גבוהים של בנייה. אלו בתים שכל מה שצריך לעשות הוא לעבור אליהם, אך המחירים בהתאם. מכירת בית בשרון באיזור הדרום יכולה להגיע גם ל-4 ו-5 מיליון שקלים ואפילו יותר מכך.

הדרום הפך מבוקש יותר בזכות הקרבה שלו לערים גדולות כמו הרצליה ותל אביב. מי שחולם על בית למכירה במושב קרוב למרכזי תעסוקה, הייטק, בילויים וקניות, מצא את עצמו לומד את האזור ולבסוף בוחר דווקא בו.

משק למכירה בדרום מרכז השרון - מושב שדה ורבורג

 

הצפון – אזור חקלאי, פסטורלי ועדיין לא מנוצל

אם אתם מחפשים מושבים בשרון שעדיין אפשר להריח בהם את ניחוח הפרדסים, למצוא בהם בתים קטנים שיכולים להוות השקעה סבירה שמתאימה למשפחה ממוצעת או משק חקלאי למכירה שיכול להפוך לבסוף אחרי תהליך הפשרה לפרויקט נדל"ן מתפתח, איזור הצפון הוא האיזור שכדאי להתחיל ממנו.

מושבי אזור הצפון הם מושבים חקלאים מבוססים וותיקים, אך מבחינה נדל"נית הם נמצאים בתחילת הדרך. רק בשנים האחרונות נחשף הפוטנציאל הגלום בהם ורבים מהחקלאים הותיקים שכבר אינם עוסקים בעבודת החקלאות החלו להציע משקים ושטחים חקלאיים למכירה לקראת תהליכי הפשרת הקרקע למגורים.

הצפון אינו פחות אטרקטיבי מאזור הדרום, אך הוא מרוחק יותר מערי המרכז וקרוב יותר לערים כמו חדרה ונתניה, שאינן נחשבות למוקד תעסוקתי כמו איזור גוש דן. עם זאת, הרכבת הנוחה והקרבה לכביש 2 יוצרים יתרונות גם באזור הפסטורלי והמיוחד הזה.

משק בבורגתה  - משק למכירה בצפון השרון

צפון או דרום? שני אזורים אטרקטיביים להשקעה ולמגורים

ההתלבטות בין אזור השרון הצפוני או הדרומי הולכת ומיטשטשת בזכות הביקוש הרב שיש לאזור. המושבים הרבים שבהם אפשר למצוא בית למכירה בשרון שמתאים למשפחות עם ילדים ומספק סביבת מגורים עשירה, איכותית ונוחה רב ואפשר לבחור בין לא מעט אפשרויות.

נכון לעכשיו, מחירי הבתים באזור הדרום גבוהים יותר, אך יתכן והמצב ישתנה בשנים הקרובות בהתאם לפיתוח ולשינויים במושבי הצפון. 

 

למידע נוסף אודות שטחים בכל אזור השרון לחץ כאן

« חזור
כל הזכויות שמורות לאיזבלה ברנס - נכסים בכפר
052-8580450
נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט | עיצוב: Daga

Google+‏